Średniowieczny Jarmark w Chudowie

, Ania
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
W to niedzielne popołudnie tym razem wybraliśmy się na Średniowieczny Jarmark do Chudowa. Atrakcji było sporo między innymi rozstawione wokół zamku kramy rzemieślnicze, na których można zapoznać się z technikami średniowiecznego wytwórstwa oraz obejrzeć a także zakupić wyroby, stanowiące wierne rekonstrukcje średniowiecznych sprzętów, scena na której prezentowały się zespoły z muzyką średniowieczną, rekonstrukcja obozu rycerskiego, w którym w żyje ponad 200 osób. My postanowiliśmy oczywiście zwiedzić zamek. Przed zamkiem stał smok, z którym rycerze w godzinach wieczornych mieli walczyć. W wieży zamkowej zobaczyliśmy całą zbroję rycerza, historyczne mapy Śląska, dawne wizerunki zamku, pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze, kafle z zamku w Chudowie.
Ciekawą i bardzo głośną atrakcją były pokazy zrekonstruowanego największego w Polsce trebuszetu, miotającego pociski kamienne na odległość prawie 200 m.
Można było podziwiać stroje średniowieczne, a także pokazy walk drużyn rycerskich z XV wieku.
Po potężnej nawałnicy jaka przeszła przez Chudów oraz obóz rycerski, i pomimo że pokazy konne ze względu na podtopienie łąk zostały odwołane to impreza była udana i przybyło na nią mnóstwo miłośników zamków i średniowiecznych rycerzy.


, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
Średniowieczny Jarmark w Chudowie, Ania
, Ania
Komentarze 4
2008-08-24
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Marta
25 sierpień 2008 14:22
Tak, ja też je lubię. Parę razy byłam na podobnych imprezach w Będzinie, rzeczywiście jest to fajne widowisko, a i zdjęcia można ciekawe porobić. Ale tego Chudowa to naprawdę mi szkoda, że nie widzialam;0

25 sierpień 2008 10:49
Konto użytkownika zostało usunięte
Anna Piernikarczyk
25 sierpień 2008 10:43
Kilka lat temu byliśmy w Chudowie na takiej imprezie, choć lało to i tak było ciekawie, szczególnie fajne były walki rycerskie 🙂
Marta
25 sierpień 2008 10:13
Zazdroszczę wycieczki.. ja też miałam jechać, ale plany nie wypaliły. Szczególnie zazdroszczę tego trebuszeta, bardzo chciałam to obejrzeć. Może innym razem🙂 Fajna wycieczka, dzięki za opis i zdjęcia.
Pozdrawiam!

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024