Bacówka na Rycerzowej
Bacówka na Rycerzowej

Rycerki i Rycerzowe.

Komentarze 5
2011-10-30

Październik łagodny tego roku i wyjątkowo drzewa kuszą kolorami. Zmianę czasu wykorzystujemy na wcześniejszy wyjazd do Rycerki. Już przed 9.00 parkujemy w Janczykowych Rycerkach, gdzie startuje niebieski szlak do Soblówki przez Młodą Horę. My wybieramy wejście zielonym do schroniska na Przegibku. Przyjemny szlak biegnie łagodnym trawersem z fragmentami rozgrzewającego mocniejszego, ale nie męczącego podejścia. Po 50 minutach jesteśmy w schronisku. Krótka przerwa na kawę. Ruszmy na południe, czarnym mającym nas doprowadzić do niebieskiego i czerwonego szlaku na Rycerzową. Pewnikiem przegapiliśmy skręt w lewo bo po 20 minutach dochodzimy do Przełęczy Pod Banią skąd szlak tylko na Wielką Raczę. Biesiadująca wycieczka Słowaków radzi nam przejście ścieżką wzdłuż granicy przez Przegibek, którą przyszli z Rycerzowej. Sprawdzamy na mapie, nie zabłądzimy. Po może trzech kwadransach na Majcherowej wracamy na czerwony szlak i punkt 13 jesteśmy na Wielkiej Rycerzowej. Krótki zejście pod Bacówkę. Nie wchodzimy do środka, kanapki i herbatka na ławce. Wiatr wzmaga się dopingując do szybszego wyjścia. Przez Małą Rycerzową (krótka sesja zdjęciowa) czerwonym schodzimy lasem do Młodej Hory i następnie niebieskim do Janczykowych Rycerek. Bardzo przyjemne niedzielne kółeczko. Szlaki suche i czyste, bez bałaganu od wycinki i błota (jedynie krótki odcinek przy zejściu z Małej Rycerzowej).Komentarze

Zostaw swój komentarz

Marcin Walczak
31 październik 2011 18:54

Aż chciałoby się tam być 🙂 W końcu muszę zawitać w te rejony 🙂

mokunka
31 październik 2011 18:48

Fajna wyprawa, pogoda sprzyjała a foty są poprostu przepiękne, ach te barwy jesieni.🙂))

Adam Prończuk
31 październik 2011 17:15

Dziękuję za miłe komentarze. Dobra energia, optymizm, aktywność - 3x tak! Pozdrawiamy serdecznie!

Danuta
31 październik 2011 15:27

Z ogromną przyjemnością czytałam Twoją relację i oglądałam zdjęcia. Jest w nich tyle ciepła i dobrej energii. Wycieczki które prezentujesz są dla mnie inspiracją na nowe wyprawy lub  jak ta- przypomnieniem dawno odwiedzanych miejsc. Pozdrawiam :-)


31 październik 2011 11:20

Świetna relacja z trasy, którą w większości szedłem wiosną tego roku. Zdjęcia jak zawsze rarytas. Pozdrawiam Adasiu Ciebie i Twoją małżonkę. Pięknie razem wyglądacie.

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Janczykowe Rycerki

Janczykowe Rycerki

Beskid Wysoki

Beskid Wysoki

Schronisko na Przełęczy Przegibek

Schronisko na Przełęczy Przegibek

Przełęcz Pod Banią

Przełęcz Pod Banią

Przegibek

Przegibek

Rycierowa Hora

Rycierowa Hora

Mała Rycerzowa

Mała Rycerzowa

Młoda Hora

Młoda Hora

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021