, mokunka
, mokunka

Zamek w Dębnie i dworek Paderewskiego w Kąsnej

Komentarze 5
2011-10-04

Jadac z Podkarpacia w kierunku na Kraków , warto w okolicy Ciężkowic odbić kilka km w prawo. W Kąsnej- bo niej mowa- , gdzie dojazd drogami czwartej kategorii (jesli nie wogółe poza wszelkimi ) ,ehh . Po dotarciu na miejsce powita nas piękny i zadbany Dworek Paderewskiego. Nazwa dworek nie jest adekwatna bo jest to kilka budynków, budyneczków oraz ogromne polacie zieleni , liczone zapewne w hektarach. Sa stawy, kwiaty ,ławeczki to na zwenątrz. W dworku natomiast pamiątki, dokumenty. Część dworku pełni obecnie funkcję pensjonatu. Typowa komercja. Nie mniej jednak miejsce ciekawe .

Natomiast około 40 może 50 km przed Krakowem jest Dębno .Tam jeden z ciekawszych zamków , choć raczej mało znanych .Zamku na próżno wypatrywać z trasy; nie widac go! On poprostu stoi na płaskim terenie a nie -jak wiekszość zamków - na sporych wzniesieniach. Zamek jest w pięknym zadbanym parku, wokół stawy , z parkingu (obszernego i bezpłatnego) przechodzi sie do niego po skrzypiącym drewnianym moście. Niestety nie dane nam było obejrzeć zamkowe wnętrza. Byliśmy tam w dniu, gdy dla "nieproszonych gości" czyli zwykłych turystów zamek nie był dostępny do zwiedzania😢 Odbywała sie tam konferencja - jasieś sympozjum historyków. Szkoda, że o tym nie poinformowano , na stronie internetowej zamku. Widocznie, ktoś nie pomyślał .

, mokunka
, mokunka

Za to będzie pretekst pojechać w te strony jeszcze raz🙂

, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
Dwór Paderewskiego w Kąśnej, mokunka
, mokunka
Dwór w Kąśnej, mokunka
Kąśna, mokunka
Dwór Paderewskiego, mokunka
, mokunka
, mokunka

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Kasia
29 sierpień 2012 17:08

W Kąśnej byłam kilka lat temu, za to w Dębnie jeszcze w podstawówce. Wybieram się ponownie już całkiem świadomie, ale jakoś wybrać się nie mogę. Muszę się zmobilizować.

mokunka
14 październik 2011 12:40

Noo, z ta wiosna "ze juz niedlugo" to sie pośmialam Zbyszku. Wszak jeszcze jesień trwa w najlepsze, jeszcze zima przed nami. Moze jednak racje, z tą myślą o wiośnie- to przecież plany i marzenia nakręcaja nas pozytywnie🙂)) w takim razie "byle do wiosny". Acha jesli wybierasz sie do Przeworska to ci napisze na meila info. pozdrawiam🙂))

Ostatnio edytowany: 2011-10-14 12:41

Zbyszek Mat
14 październik 2011 12:03

Witam

Ciekawe miejsca. Już niedługo wiosna i czas przygotowywać się do nowych „włóczęg”. I teraz to szlak „ Najpiękniejsze polskie pałace „ i szlak „Sławnych ludzi”. Na pewno Łańcut z poszukiwaniem „Białej Damy „ i „Diabła Łańcuckiego”, ale też „Duchy Pań Lubomirskich” (nawet ta Izabela zakochana w swoim kuzynie ….Stanisławie Auguście Poniatowskim), Leżajsk powiązany z Potockimi, Przeworsk, w którym księżna Lubomirska wybudowała klasycystyczny pałac i ……. A tu dwa w jednym, i zamek i sławny Paderewski. Dziękuję. Jeżeli „Bogi” poniosą Was jeszcze raz w te miejsca proszę o pozycję GPS.

Pozdrawiam

Zbyszek Mat

mokunka
05 październik 2011 19:46

Racja fajny Dorka i Krzycho, ale szkoda, że nie mogłam wnętrz zobaczyc, ehh

Krzysztof Dorota
05 październik 2011 16:49

Fajny zameczek ładniusi 😉 pozdrawamy

Zwiedzone atrakcje

Dębno

Kąsna

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023