Strażacka wieża obserwacyjna na Czubatce, Eugeniusz Waluga
Strażacka wieża obserwacyjna na Czubatce, Eugeniusz Waluga

Na Pustynię Błędowską

Komentarze 0
2011-09-17

W ostatni weekend tegorocznego lata, wraz z kuzynem wybraliśmy się na wycieczkę rowerową w okolice Pustyni Błędowskiej. Najpierw samochodem pojechaliśmy do Błędowa – dzielnica Dąbrowy Górniczej skąd szlakami pieszymi, rowerowymi, leśnymi duktami i szosami dojechaliśmy do Kluczy. Nie planowaliśmy jakiegoś konkretnego celu naszej wyprawy. Najdłuższy odpoczynek zorganizowaliśmy na wzniesieniu Czubatka nieopodal strażackiej wieży obserwacyjnej w Kluczach który uznaliśmy za kulminację wycieczki. Trasa miała charakter pętli i przebiegała od Błędowa przez Laski, Klucze, wspomnianą Czubatkę, Hutki, Kolonię, znowu Laski i kończyła się w Błędowie. Jeżeli chodzi o podłoże – najtrudniejszy odcinek przebiegał pomiędzy Laskami, a Kluczami gdyż „ocierał się o bardzo piaszczyste tereny około pustynne. Pozostałe odcinki przebiegały leśnymi ścieżkami, szutrem i drogami bitymi oraz w nieznacznej części asfaltem. Trasę polecam nieco bardziej zaawansowanym rowerzystom, choć po nieznacznej modyfikacji i wyeliminowaniu odcinka pustynnego może stać się trasą rekreacyjną. Jako poradę dodam by uzbroić się w nieco grubsze opony rzędu 2.00 lub grubsze które pozwolą na łatwiejsze pokonywanie piaszczystych ścieżek.

Podaję link do mapy Google gdyż mapa na szlakach nie posiada możliwości dokładnego poprowadzenia linii trasy.

Miejsce Pamięci - Egzekucji, Eugeniusz Waluga
Miejsce Pamięci - Egzekucji, Eugeniusz Waluga


http://maps.google.pl/maps/ms?msa=0&msid=203647484535451197404.0004ae55e03ca64e0bf52

Tablica Pamiątkowa na Miejscu Pamięci, Eugeniusz Waluga
Widok z Czubatki, Eugeniusz Waluga
Zwieńczenie wieży, Eugeniusz Waluga
Huta
Ja i mój stary

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Dąbowa Górnicza Błędów

Laski

Klucze Czubatka

Klucze Czubatka

Hutki

Laski

Dąbowa Górnicza Błędów

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022