Dorkowa Skała, Marta
Dorkowa Skała, Marta

Barania Góra

Komentarze 2
2008-04-12
Start z dworca PKP Wisła Głębce. Zielonym szlakiem do Przełęczy Kubalonka, a stamtąd czerwonym przez Przełęcz Szarcula.
Zaraz za Przełęczą, kilka minut drogi, znajdują się ładne skałki i formacje skalne - tzw. Dorkowa Skała. Po zrobieniu zdjęć idziemy dalej, po godzinie i 40 minutach mijamy prywatne schronisko Stecówka.
W promieniu kilkuset metrów od Stecówki znajduje się drewniany kościół MB Fatimskiej z 1905 roku. Czerwone znaki prowadzą dalej, na Przysłop. Tam znajduje się brzydkie socrealistyczne schronisko PTTK oraz (wcześniej) całkiem ładny budyneczek (drewniany) muzeum - Izba leśna.
Po krótkim odpoczynku w schronisku idziemy dalej, szlakiem czerwonym aż na szczyt Baraniej Góry. Na samym szczycie znajduje się platforma widokowa. Podczas mojej wizyty była zamknięta - ale może to dlatego, że byłam przed sezonem🙂
Mijamy rezerwat Barania Góra, chroniący tereny leśne otaczające źródła Wisły. Schodzimy dość stromo szlakiem niebieskim do drogi asfaltowej, biegnącej wzdłuż Białej Wisełki (dającej początek rzece Wiśle). No i dalsza droga wiedzie wzdłuż Wisełki, cały czas asfaltem. Tak dochodzimy do przystanku PKS Wisła Czarne, skąd możemy wrócić atobusem na dworzec.

Czas przejścia, bez odpoczynków: ok. 5-6 godzin

Strona www schroniska na Przysłopie: http://www.wisla.info.pl/index2.html
Strona miasta Wisła: http://www.wisla.pl/


Na szlaku.., Marta
Kościół MB Fatimskiej, Marta
Izba Leśna na Przysłopie, Marta
Biała Wisełka, Marta
Zejście ze szczytu Baraniej, Marta
Barania Góra, Marta
Barania Góra, Marta

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Marta
21 sierpień 2008 17:56
Ja też tak wolę, ale wtedy był już kwiecień i nie spodziewałam się aż takiej zimy na szczycie😉

15 sierpień 2008 09:29
Konto użytkownika zostało usunięte

Zwiedzone atrakcje

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021