Dorkowa Skała
Dorkowa Skała

Barania Góra

Komentarze 2
2008-04-12
Start z dworca PKP Wisła Głębce. Zielonym szlakiem do Przełęczy Kubalonka, a stamtąd czerwonym przez Przełęcz Szarcula.
Zaraz za Przełęczą, kilka minut drogi, znajdują się ładne skałki i formacje skalne - tzw. Dorkowa Skała. Po zrobieniu zdjęć idziemy dalej, po godzinie i 40 minutach mijamy prywatne schronisko Stecówka.
W promieniu kilkuset metrów od Stecówki znajduje się drewniany kościół MB Fatimskiej z 1905 roku. Czerwone znaki prowadzą dalej, na Przysłop. Tam znajduje się brzydkie socrealistyczne schronisko PTTK oraz (wcześniej) całkiem ładny budyneczek (drewniany) muzeum - Izba leśna.
Po krótkim odpoczynku w schronisku idziemy dalej, szlakiem czerwonym aż na szczyt Baraniej Góry. Na samym szczycie znajduje się platforma widokowa. Podczas mojej wizyty była zamknięta - ale może to dlatego, że byłam przed sezonem🙂
Mijamy rezerwat Barania Góra, chroniący tereny leśne otaczające źródła Wisły. Schodzimy dość stromo szlakiem niebieskim do drogi asfaltowej, biegnącej wzdłuż Białej Wisełki (dającej początek rzece Wiśle). No i dalsza droga wiedzie wzdłuż Wisełki, cały czas asfaltem. Tak dochodzimy do przystanku PKS Wisła Czarne, skąd możemy wrócić atobusem na dworzec.

Czas przejścia, bez odpoczynków: ok. 5-6 godzin

Strona www schroniska na Przysłopie: http://www.wisla.info.pl/index2.html
Strona miasta Wisła: http://www.wisla.pl/


Komentarze

Zostaw swój komentarz

21 sierpień 2008 17:56
Ja też tak wolę, ale wtedy był już kwiecień i nie spodziewałam się aż takiej zimy na szczycie😉
Konto usunięte
15 sierpień 2008 09:29
Konto użytkownika zostało usunięte

Zwiedzone atrakcje

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021