Widok w kierunku ul.Ciasnej, blisko fosy, lavinka
Widok w kierunku ul.Ciasnej, blisko fosy, lavinka

Toruń 1997,1998 i 2000

Komentarze 1
1997-07-10
Wycieczka a właściwie trzy wycieczki w jednej sprawiły,że pokochałm Toruń na zawsze. Nawet nie dlatego,że było am co rysować - to się znajdzie w każdym mieście. Pod koniec lat 90tych Toruń dobiero "budził się z przepicia..." Dzięki temu jeszcze nie wszystkie klatki były dostęone przez domofon i można było obejrzeć niejedną kutą misternie klatkę schodową...
Wyznacznikiem Torunia, prócz zabytków na każdym kroku i pierniczków - są knajpy i puby w podziemiach. Prawie każda kamienica ma piwniczkę i zejście do niej z poziomu ulicy. Poza tym miasto zachowało dość dobrze układ urbanistyczny. Ogromna w porównaniu do warszawskiej staówka i przepiękny deptak, który zarazem jest galerią handlową pod gołym niebem. W parterach są liczne sklepy, czasem galerie i sklepy z pamiątkami.
Podczas piewszej wyprawy skupiłam się na odwiedzaniu knajp i rysowaniu na chodniku czego się dało. Podczas drugiej zwiedziłam kilka muzeów, a podczas trzeciej obejrzałam widowisko Teatru ósmego dnia... Zawsze byłam tam krótko od 2-7dni. Nocleg - pobliskie akademiki lub bursa (okolica ul.Mickiewicza, rzut beretem od starówki). Stołowałam się w barze mleznym i pizzeriach.
Prócz zabytków na starówce byłam w Planetarium, skansenie tuż obok z wiatrakiem oraz prawie w zoo. Miałam też przyjemność obserwować wielką falę powodziową, ktora akurat wtedy przechodziła przez Toruń.

Na mapie jest pokazana tras samochodowa, koleją można dojechać całkiem niedrogo (pociąg nie ma obowiązkowych miejscówek)

Wiecej zdjęć tu:
lavinka.bloog.pl/gal,217377,title,Torun-lavinkowy,index.html
I tu:
lavinka.bloog.pl/gal,201705,title,wsi-spokojna,index.html

Kościół NMP (chyba), lavinka
Też, widok w przeciwnym kiernku, lavinka
ul.Ciasna, lavinka
Blisko murów obronnych, lavinka
gospodarstwo przy wiatraku, lavinka
Toruń 1997,1998 i 2000, lavinka
klatka schodowa, lavinka
wiatrak ze skansenu przy muzeum, lavinka
super most widoczny z promu, lavinka
Tajemne przejście(skrót) na rynek + kot, lavinka

Komentarze

Zostaw swój komentarz


15 maj 2008 11:13
ok

Wycieczka na mapie

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021