Świny letnią porą

Komentarze 3
2011-09-12

W obrębie zamku górnego w całości zachowała się wieża z resztkami sgraffitowych dekoracji oraz pozbawiony dachu renesansowy dom zachodni. Na zamku dolnym stoi zrujnowany pałac z barokowymi portalami bramnymi, nad którymi widnieje tarcza rodowa Świnków. Wewnątrz pałacowych bastei widoczne są jeszcze, wykonane przez znudzonych pilnowaniem lotniczych silników żołnierzy Wermachtu, malowane postacie XVII-wiecznej szlachty. Przetrwały też fragmenty murów obwodowych z bastejami w południowej części zamku. Ruiny, mimo że od pewnego czasu znajdują się w rękach prywatnych, są dostępne dla zwiedzających, choć po niedawnej zmianie właściciela nie potrafię uściślić terminów i godzin otwarcia. Żyją one sobie nieco w cieniu położonej w pobliskim Bolkowie słynnej warowni, jednak o ile zakryta w okresie letnim przez gęstą zieleń budowla od strony szosy wygląda raczej niepozornie, to obchodząc ją wydeptaną dookoła ścieżką lub przechodząc po zamkowym dziedzińcu odkryć można całe jej piękno i poczuć klimat minionej epoki. Tym bardziej, że turystów bywa tutaj znacznie mniej niż u popularnego sąsiada.

Zapraszam do galerii 😉Komentarze

Zostaw swój komentarz

22 wrzesień 2011 09:29

Bardzo urocze miejsce,
dziękuję i pozdrawiam,

20 wrzesień 2011 00:19

Piękne fotki, zamek (bo tak wygląda od strony szosy) widziałam tylko z okien samochodu. Szkoda, że nie miałam możliwości zwiedzenia ruin - na fotkach wygląda zachęcająco. Pozdrawiam 🙂

16 wrzesień 2011 11:35

Ruiny całkiem pokazne byliśmy tam na wiosnę podobało nam się pozdrawiamy

Zwiedzone atrakcje

Świny

Świny - ruiny zamku

Świny - ruiny zamku

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021