jezioro Czernieńskie
jezioro Czernieńskie

Barania Góra

Komentarze 3
2011-08-28

Plan wycieczki ( poprawka ):Wisła Centrum-Wisła głębce-Kubalonaka-Zameczek Prezydencki-Wisła Czarne-Barania Góra- Przysłop- Wisła Czarne- Wisła Centrum

Kaskady Rodła
Kaskady Rodła

Wycieczka praktycznie dwudniowa, ale ze wzgledu na koniec wakacji, zostałysmy dzień dłużej, coby wykorzystać, pewnie ostatnie cieplutkie dni.Z Jastrzębia porannym autobusem dostałyśmy się do Wisły Centrum, stamtąd pociągiem ( stacja kolejowa aktualnie jest zamknięta, bilety należy nabywać w pociągu u konduktora) do Wisły Głębce - miesca wypadowego na przełęcz Kubalonka. Trasa łatwa i niezbyt ciekawa, ciągnie się bowiem wzdłuż dość ruchliwej jezdni, co mąci spokój tego miejsca. Tak jest aż do samej Kubalonki i dalej do Czarnego. Idziemy asfaltem , co nie jest zbyt przyjemne. W końcu jedziemy w góry by obcować z naturą. No cóż...mamy coraz wygodniejsze społeczeństwo, któremu samochód zbyt często zastępuje nogi ;-)

Przejście trasy z Głębców do Czarnego zajęło nam spacerowym krokiem, z przerwą na obiad, ok 4 godzin. W Wiśle Czarne miałyśmy zarezerwowane internetowo noclegi w DW Pod Baranią. Niegdyś wspaniały, kwitnący ośrodek, dziś z tych czasów świetności pozostały tylko napisy na szyldach. Nie było tak najgorzej - czysto, schludnie, stołówka i barek na miejscu, mnóstwo miejsca, fajna , obszerna koliba na duże imrezy przy ognisku. Basen nieczynny( bez wody znaczy), wspólne łazienki i toalety na korytarzu, małe pokoiki, bez radia i telewizji, zniszczony, niekompletny plac zabaw, za to czynna niewielka fontanna i posiłki dość smaczne. Ogólnie ośrodek oceniam na czwóreczkę w skali od 1 do 6.Na drugi dzień po śniadaniu wybrałyśmy się zdobywać Baranią. Trasa ( niebieski szlak) niezbyt trudna, ale bardzo kamienista, miejscami podmokła i można nożyska połamać na wystających wszędzie korzeniach. Radzę wziąć porządne, wysokie buty z twardymi podeszwami, chociaż , ku mojemu olbrzymiemu zdziwieniu, pani w KLAPKACH też dała radę ;-) hihi Fantazja ludzka nie zna granic - a raczej jej brak.

Na szczyt , wolnym krokiem z krótkimi, ale częstymi przystankami doczłapałyśmy w jakieś 3 godziny. Warto było się pomęczyć , bo widoki przepiękne! Szczególnie z wieży widokowej, pozwalającej na ogarnięcie całej panoramy Beskidów. Wieje tam bardzo i chłód jest wyraźnie odczuwalny, ale za to do końca sierpnia można się tam delektować jagodami - pycha!

Z Baraniej zejście czerwonym szlakiem na Przysłop, tam beznadziejny, drogi obiad i dalej kawałek , aż do rozwidlenia szlaków czerwonym , później czarnym, wzdłuż Czarnej Wisełki, aż do jeziora Czernieńskiego i DW Pod Baranią. Tam kolejny nocleg i rano wyjazd autobusem do Wisły Centrum.

czarny szlak wzdłuż czarnej wisełki
czarny szlak wzdłuż czarnej wisełki

W centrum spędziłyśmy czas do obiadu, zwiedzając miasto i odpoczywając nad rzeką. Po posiłku powrót do domu.

Wycieczka niby nic szczególego , ale należała do bardzo udanych, gdyż pogoda dopisała i w sympatyczny, aktywny sposób zakończyłyśmy wakacje.

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Danuta
11 maj 2013 12:13

Ciekawie opisałaś swoją wędrówkę i spacery po szlakach. Zachęcam Cię do dalszego opisywania swoich wypraw i pokazania ich na zdjęciach.

Pozdrawiam serdecznie :-)

mokunka
06 wrzesień 2011 17:28

Fajna wędrówka🙂 i foty ciekawe.pozdrawiam 🙂))

 

Renata Obrycka
05 wrzesień 2011 19:37

😉 miesiąc temu tez tam byłam🙂

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Wisła Centrum

Wisła Centrum

Głębce

Kubalonka

Wisła Czarne

Wisła Czarne

głebce - stacja końcowa :-)

Barania Góra

Barania Góra

schronisko na przysłopie

schronisko na przysłopie

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021