Skansen w Stróżach, mokunka
Skansen w Stróżach, mokunka

Muzeum Pszczelarstwa oraz Pasieka Sądecka

Komentarze 2
2011-08-28

Niewielka miejscowość podkarpacia Stróże , warta jest tego aby ja odwiedzić. Muzeum Pszczelarstwa oraz Pasieka Sądecka "Bartnik" jest ciekawym miejscem dla dorosłych i dla dzieciaków. Na sporym terenie jest bowiem nie tylko część historyczna w formie skansenu i muzeum lecz calkiem współczesny i ciekawy mały zwierzyniec a także plac zabaw dla dzieci.Jest kfejka, restauracja , slepik z wyrobami związanymi z pszczelarstwem a przede wszystkim bardzo wiele ciekawych eksponatów do obejrzenia.

Tylko zwiedzanie Muzeum Pszczelarstwa (z przewodnikiem)jest płatne. Bezpłatnie możemy poruszać się po skansenie i zwierzyńcu. Parking również bezpłatny. Na terenie skansenu są tzw domy ekspozycyjne , z eksponatami dotyczącymi historii pszczelarstwa/bartnictwa oraz ciekawe dokumenty dotyczące hodowli pszczół oraz właściwości zdrowotnych różnych produktów (miodu, pyłku) .Nie braknie ciekawostek dotyczących wyrobu świec z czystego pszczelego wosku (a tkowe można zakupić w sklepiku) znajdującym sie na terenie skansenu. Poznamy rodzaje miodu a jest ich naprawde sporo! O ciekawostkach z życia pszczoł przewodnicy opowiadać moga bez końca; napewno wiele wiadomosci nas zaskoczy. Spotkamy przeróżnej barwy, kształtu, wielkości ule, które są tak różnorodne, że można zastanawiać się jak wiele czasu pościęcił rzemieślnik , który je tak misternie wykonywał.

, mokunka
, mokunka

Dzieciaki natomiast mile spędzą czas przy zwierzyńcu, gdyz zwierzątka tam przebywające chętnie podchodza do ogrodzenia,ku uciesze maluchów! Jesli ktoś będzie w okolicy Nowego Sacza, Krynicy czy Tarnowa, warto tam podjechac i ciekawie spędzic czas.

, mokunka
, mokunka
, mokunka
Muzeum Pszczelarstwa w Stróżach, mokunka
, mokunka
Muzeum Pszczelarstwa Stróże, mokunka
, mokunka
, mokunka
Muzeum Pszczelarstwa, mokunka
Stróże, mokunka
Sądecki Bartnik, mokunka
, mokunka
Stróże, mokunka
, mokunka
, mokunka
Zwierzyniec Stróże, mokunka
Zwierzyniec w Stróżach, mokunka

Komentarze

Zostaw swój komentarz

marian
28 wrzesień 2016 14:00

Bardzo ciekawe miejsce .Można dużo się dowiedzieć o pszczelarstwie i mile z rodziną spędzić czas.Bardzo mi się podobają te figuralne ule.Oczywiście miodzik też lubię.W nowosądeckim rejonie chyba nie brakuje miłośników pszczół.Myślałem że tylko taki skansen jest w Kamiannej.Znowu dzięki Psz coś sie dowiedzialem.

Danuta
21 wrzesień 2011 19:01

Interesująca relacja, ciekawe zdjęcia. Szkoda, że tak daleko, ale chętnie odwiedzę. Pozdrawiam :-)

Zwiedzone atrakcje

Stróże /k.Nowego Sacza

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023