, paweł rosiński
, paweł rosiński

2011 Trzy Korony i Sokolica

Komentarze 0
2011-07-14

Samochodem do Sromowców Niżnych, ja z małżonką na szlak, znajomi na spływ, spotykamy się w Szczawnicy!. Zaczynamy na Równi pod schr. Trzy Korony w Sromowcach. Najpierw wąwozem, później dośc stromo lasem na przełęcz Szopka (żółty). 200 m przewyższenia szlakiem niebieskim - umiarkowane nachylenie, 1,30h od schroniska platforma widokowa na Trzech Koronach, w dole Dunajec i płynące tratwy. Ostry Wierch, Góra Zamkowa ze śladami zamku, Białe skały i po 2h jesteśmy na Czerteziku gdzie ponownie podziwiać można wijący się Dunajec. Jeszcze tylko 1/2 h i w zasięgu wzroku sławne uwieczniane na zdjęciach drzewko rosnące na skraju Sokolicy. Wejście na platformę widokową na Trzech Koronach i Sokolicy oczywiście płatne, Czertezik nie. Pozostało jeszcze zejście (nieb) nad brzeg Dunajca około 3/4h i przeprawa łodką za 2zł na przeciwległy brzeg, króciótki spacer i spotkanie z przyjaciółmi którzy już na nas czekali, powrót busem do Sromowców. W drodze powrotnej do Zakopanego można obejrzeć zamek w Niedzicy oraz szczególnie polecam przełom rzeczki Białki, dojazd przez Trybsz w kierunku Nowej Białki.

, paweł rosiński
, paweł rosiński
, paweł rosiński
, paweł rosiński
, paweł rosiński
, paweł rosiński
, paweł rosiński
, paweł rosiński
, paweł rosiński
, paweł rosiński

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Sromowce Niżne

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022