, paweł rosiński
, paweł rosiński

na Turbacz 2010

Komentarze 1
2010-08-15

W Łopusznej kierujemy się na Zarębek Niż. gdzie przy mostku zostawiamy samochód. Niebieskim szlakiem idziemy na Bukowinę Waksm. (1.30h), po kilku dalszych minutach odbijamy w lewo nieoznakowaną ścieżką na Polanę Rusankową gdzie znajduje się Kaplica Matki Boskiej Królowej Gorców nazywana też Kaplicą Papieską, gdzie wielokrotnie kazania wygłaszał ksiądz Józef Tischner. Stąd na Turbacz około 30min, w schronisku posiłek i kawa. Dalsza wędrówka wiedzie poprzez Przełęcz Długą (przepiękne widoki na Tatry)na Kiczorę (1h), jest to najbardziej widokowa część wycieczki. Za Halą Młyńską na szlak czarny i zejście (1.40h) do samochodu. Czas z przerwami około 6h, jeszcze w Łopusznej zwiedzamy Dworek Tetmajerów i XVIw kościół i powrót do Zakopanego.

, paweł rosiński

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Paweł Gąsiorek
16 sierpień 2011 19:48

Identyczną trasę przeszłem 2 dni temu. Rewelacja!!!

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022