Kraków, Bastet Monia
Kraków, Bastet Monia

KL Płaszów w Krakowie

Komentarze 0
2011-07-25

Wyceczkę zaczęliśmy od przyjazdu na ul. Lipową. Znajduje się na niej dawny karcer obozowy,obecnie budynek mieszkalny. Dalej poszliśmy pod górkę. Widać stamtąd ładny krajobraz. Dalej dociera się w miesce pamięci, gdzie stoją pominiki pamięci więźniom oraz węgierskim Żydówkom. Znajduje się tam także Pomnik ku pamięci więźniów z lat 60-tych. Po samym obozie niewiele zostało. Znajduje się tam Ch.Górka na której dokonywano egzekucji. Stoi na niej krzyż.

Dalej idąc dojdziemy do ruin dawnych obiektów wojskowych-obecnie dość zdewastowanych. Są gdzieniegdzie otoczone drutem.

Kraków, Bastet Monia
Kraków, Bastet Monia

Kamieniołom Liban natomiast jest otoczony ogrodzeniem, ale są miejsca,gdzie można tam przejść - jednak każdy robi to na własną odpowiedzialność. Widok niesamowity. Widać dno kamieniołomu,które porosły już młode drzewka i pozostałości po zabudowaniach kamieniołomu. Idąc dalej w kierunku kopca Krokusa zobaczymy ciekawą panoramę Krakowa i widok kamieniołomu z drugiej strony. Gdy podjedzie się do płotu i zajrzy trochę wyżej,to widać w dole ogrodzenie obozowe z planu filmowego "Lista Schindlera". Potem wracamy w kierunku Lipowej.

, Bastet Monia
Kraków, Bastet Monia
Kraków, Bastet Monia
Kraków, Bastet Monia
Kraków Zakrzówek, Bastet Monia
Kraków, Bastet Monia
Kraków, Bastet Monia
Kraków, Bastet Monia
, Bastet Monia

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022