, Marcin Walczak
, Marcin Walczak

Golgota Beskidów

Komentarze 2
2011-07-20

Monumentalne rzeźby fantatyscznie kontrastują się w tej okolicy. Niektóre osobistości napomykają, że warto dla odnowy wewnętrznej, wyjść na Matyskę samotnie. Na pewno nasza trasa od tego momentu nabrała też odrębny charakter. Wartości życia, czasu, wiary, mijania, na wierzchołku Matyski potęgują się. Każdego z nas bierze mała refleksja nad samym sobą. Na wierzchołku lśni nierdzewna stal potężnego krzyża. Krzyż jak można przeczytać na brunatnym cokole, był wzniesiony przez lokalnych parafian dla upamiętnienia Roku Jubileuszowego przypadającego na pontyfikat Ojca Świętego Jana Pawia II.

Matyska, oprócz wrażeń zespolonych z wiara i religią, dostarcza nam zdumiewających wrażeń estetycznych. Wierzchołek Matyski mieści się na wysokości 609 m.n.p.m. Wzniesienie to umiejscowione jest między miejscowościami Radziechowy-Wieprz i Przybędzą. Obie miejscowości to południowo-zachodnia sekcja Kotliny Żywieckiej. Widoki, które dostarcza nam Matyska są zdumiewające! Dostrzec można panoramę Beskidu Małego, miasta Bielsko-Biała, Żywiec. Szczyty Beskidu Śląskiego i Żywieckiego takie jak: Skrzyczne, Klimczok, Rysiankę a także Babią Górę.

, Marcin Walczak
, Marcin Walczak

Golgota Beskidów - zdjęcia

, Marcin Walczak
, Marcin Walczak

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Marcin Walczak
20 lipiec 2011 15:48

Bez problemu 🙂

Anna Piernikarczyk
20 lipiec 2011 15:44

Ciekawa sprawa, a że rejon znajomy to chyba sie wybierzemy, jak tam podejście, kilkulatek wejdzie czy nie bardzo ?

Zwiedzone atrakcje

Radziechowy

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022