, mokunka
, mokunka

Sandomierz piękne miasto i ciekawe podziemia

Komentarze 8
2011-07-18

Sandomierz, przepiekne miasteczko na południowym wschodzie Polski. Ucierpiało bardzo w czasie ubiegłorocznej powodzi -jednak najpiękniejsza zabytkowa cześć miasta ocalała!

W Sandomierzu idac na rynek podziwiamy przepiękna bramę miejską zwaną Opatowską. Dalej przemierzamy uliczki-na szczęście wyłączone z ruchu samochodowego. Warto zajrzeć do zabytkowego ratusza, w sumie nie sposób go pominąc jeśli ktoś zdecyduje się na zwiedzania Podziemnej Trasy Turystycznej (gdyz właśnie w ratuszu jest z niej wyjscie).A naprawdę warto! Zobaczyć i posłuchać przewodnika, gdyż zwiedzanie odbywa się wyłącznie w grupach zorganizowanych. 

, mokunka
, mokunka

Nastepnie warto udać sie do zamku kazimierzowskiego, stojącego na skarpie , która niestety znów się usuwa i stale wymaga zabezpieczeń. Przepiękna jest dzwonnica katedralna, zepół klasztorny ale ciekawy i zabytkowy jest też hotel "Ciżemka" usytuwany w rynku, jest o budynek z 1536 roku, co dumnie głosi napis nad bramą.

Jesl ktoś nie lubi zwiedzania zabytków i chodzenia po miescie to waro odwiedzić park o nazie "piszczele" lub rezerwat przyrody tzw "Góry Pieprzowe", który właśnie w Sandomierzu jest końcowym łańcuchem Gór Świętokrzyskich i ma bardzo ciekawą i niespotykaną rzeźbę terenu.

, mokunka
, mokunka

Po intensywnym zwiedzaniu jest czas na odpoczynek w licznych knajpkach, restauracyjkach, kafejkach-na każdą kieszeń, baa nawet bar mleczny tam jest; gdzie już dosłownie za parę złotych można zjesć ciepły posiłek.

Przepiękne miasto, szkoda,że będąc w trasie miałam tylko jeden dzień czasu na zwiedzanie Sandomierza. Obiecalam sobie,że napewno kiedyś tam wrócę!

, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Marta Gałązka
23 sierpień 2011 15:34

Muszę się tam wybrać!

mirosław
23 lipiec 2011 10:54

napewno tam wróce

mokunka
23 lipiec 2011 10:25

Widzisz Mirku, to bedziesz miał pretekst aby wrócic do przepięknego Sandomierza jeszcze kiedys 🙂))

mirosław
22 lipiec 2011 21:06

piękna starówka,oraz zamek.niestety nie udało mi się zwiedzić podziemi

mokunka
22 lipiec 2011 10:43

To musisz Aniu nastepnym razem, gdy będziesz w Sandomierzu odwiedzic Podziemna Trase Turystyczna, bo warto!

Anna Piernikarczyk
21 lipiec 2011 20:32

A myśmy przyszli o kilka minut za późno, już tylko ludzie wychodzili. Też miałam ochotę zobaczyć te podziemia.

mokunka
21 lipiec 2011 19:57

Tak Moniu, masz rację trasa podziemna nizwykle interesujaca i jakze inna od innych poddzieni udostepnonych do zwedzania w Polsce🙂))

monika
21 lipiec 2011 16:09

To prawda Sandomierz jest przepięknym miastem , pełnym zabytków . Mnie zachwyciła trasa podziemna . Pozdrawiam Monika B.

Zwiedzone atrakcje

Sandomirz

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023