Korzkiewski zamek
Korzkiewski zamek

Korzkiew i Ojców

Komentarze 2
2008-08-08
Wycieczkę planowaliśmy rozpocząć w Korzkwi, ale musieliśmy zrobić przystanek w Olkuszu, bo mały bączek znudził się jazdą 🙂 Olkusz ponownie przywitał nas niezbyt sprzyjającą pogodą, więc szybki spacerek po Starówce i w drogę.

Korzkiew za to zaskoczyła mnie na plus 🙂 Pięknie tam a i pogoda dopisała. Wcześniej tu nie byłam, ale oglądałam trochę w necie i nie spodziewałam się, że aż tak ładnie tutaj jest. Akurat zamek wystroił się na przywitanie zagranicznych gości weselnych, których później spotkaliśmy w korzkiewskim kościele na ślubie.

Zamek, choć w prywatnych rękach, jest dostępny bez problemu z zewnątrz a i na dziedziniec mogliśmy zajrzeć. Na pierwszy rzut oka widać, że plany rozwoju są i zamek jak i jego otoczenie czyli park będą piękniały z dnia na dzień, choć już jest super 🙂 Najlepsze z tego wszystkiego jest to, że tak tu spokojnie i jeszcze mało turystów, więc Ci co lubią takie zaciszne zakątki, powinni się tu zjawić czym prędzej, bo może się to niedługo zmienić 😉

Po Korzkwi ruszyliśmy do Ojcowa, no i tu już tak zacisznie nie jest, choć jako że piątek, ludzi nie było na tyle dużo, żeby nie nacieszyć się radosnym obcowaniem z przyrodą, też tą nieożywioną, bo to ona właściwie tutaj króluje - liczne ostańce, groty i Źródełko Miłości to podstawowe atrakcje Ojcowskiego Parku Narodowego. O dziwo, tu muszę pochwalić nasze małe dziecie, bo choć nie mieliśmy wózka, to z małymi przerwami na baranach przeszło dzielnie całą Dolinę Prądnika, a wcześniej już przecież zaliczyło swoimi małymi nóżkami spacer po całej Korzkwi ! 🙂

Za to w aucie padła i przespała całą drogę do domu, nie obudziła jej nawet gwałtowna ulewa, która spotkała nas w Piekarach🙂
W Korzkwi
Korzkiew
Zamek w Korzkwi oczekujący na weselnych gości
Na dziedzińcu zamkowym
Zamek w Korzkwi
Jurajski pajączek
Korzkiewski Park Kulturowy
Park w Korzkwi
Kościół w Korzkwi
Korzkiew
Zabytkowa zabudowa Ojcowa
OPN
Nala w Ojcowie
Ojców
Ojców
Ojcowska zabudowa
Dolina Prądnika
Pod Jaskinią Ciemną
Nad Prądnikiem
Ojców
Przy Źródełku Miłości
Źródełko Miłości w Ojcowie
Dolina Prądnika
Radocha
Ostańce skalne w OPN -ie
Zamek w Korzkwi
Korzkiew i Ojców

Komentarze

Zostaw swój komentarz

monika
15 listopad 2010 09:25
Rzeczywiście Małopolska ma wspaniałe skarby , tylko czasem niedocenione.

11 sierpień 2008 10:59
Konto użytkownika zostało usunięte

Wycieczka na mapie

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022