, mokunka
, mokunka

Dobrzyca -ogrody i Zieleniewo czyli Dziki Zachód na wybrzeżu

Komentarze 3
2011-07-11

Dobrzyca, to niewielka miejscowość około 10 km od Ustronia Morskiego (najpierw trasą nr 11 w kierunku na Koszalin), poźniej około 3 km w prawo, zgodnie z kierunkowskazem oraz duzą tablicą , która można nazwać informacyjna jak i reklamową.W Dobrzycy czekaja nas przepięknie zaaranzowane ogrody, w róźnych stylach! Długo by opowiadać a warto zobaczyć! Wstep to 10 zeta ale wędrówka ogrodami trwa i trwa,;można patrzeć , podziwiać, robić foty...

http://www.hortulus.com.pl/ogrody-tematyczne.html

, mokunka
, mokunka

W drodze z Dobrzycy, odbiłam z trasy około 5km. Zajrzałam do malutkiej miejscowości , typowo wypoczynkowej o nazwie Gąski.Tam do zwiedzania latarnia morska. Ciekawa, odrestaurowana a z góry piękny widok.Jednak ilość schodów, które trzeba pokonać w drodze na górę przyprawia o zawrót głowy dosłownie i w przenośni🙂)) Piękna panorama ze szczytu latarni, wynagradza nam tę wspinaczkę.

Zieleniewo, z Ustronia Morskiego trzeba kierować sie na Kołobrzeg, przejechać przez miasto( korki) i kierować się na Międzyzdroje.Dlugość trasy około 14km. Dziki Zachód -Zieleniewo , reklamuje się jako największy Park Rozrywki w Polsce trochę mnie zawiodło...największy to on napewno nie jest! Dla rodzin z dzieciakami jest napewno (?) najdroższy.Otóż są różne ceny pakietów ...przy czym najdroższy z nich to 98 zł/osobę ( ale tylko teraz w "promocji" ) bo normalnie 158 zeta za 8 godzinny pobyt-zgrozaaaaa! Biorąc pod uwagę, że do takiego miejsca udaje sie zwykle kilka osób z rodziny, ojjj drogo!

, mokunka
, mokunka

Nie mniej jednak atrakcji co niemiara,zerknijcie sami.

http://www.dzikizachod.com.pl/

, mokunka
, mokunka
, mokunka

, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
Ogrody w Dobrzycy, mokunka
Ogrody w Dobrzycy, mokunka
Dobrzyca Ogrody Hortulus, mokunka

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Kwiatuszek Rekawek
22 styczeń 2013 12:05

Masz racje Ogrody botaniczne hortulus to najlepsza atrakcja turystyczna koło kołobrzegu. Warto tam pojechać.

mokunka
12 lipiec 2011 21:12

Dzięki Iwonko 🙂))  I czekam na relację z Tatr,życząc udanego  wyjazdu,pozdrawiam

iwonka76
12 lipiec 2011 20:43

Ciekawe miejsca..pełne barw :-), pozdrawiam

Zwiedzone atrakcje

Dobrzyca i Zieleniewo

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022