Inwałd i Zamek Lipowiec w Babicach

Komentarze 2
2011-06-23

Inwałd- małe miasteczko położone w niedalekiej odległości od Oświęcimia i Wadowic. Znajduje się tam Park Miniatur. Polecam wszystkim, którzy marzą o tym, aby zwiedzić świat. W Inwałdzie uda nam się to zrobić w ciągu 3 godzin. Znajdują się tam miniatury min. takich budowli i obiektów jak: Wieża Eiffla, Wileki Mur Chiński, Big Ben, Plac Św.Piotra w Watykanie i wiele innych. Prawie wszystkie miniatury zostały wykonane w skali 1:25. Została również wyodrębniona część z zabytkami Polski min. Zamek Krzyżacki w Malborku, Sukiennice w Krakowie, Zabytkowy Ratusz w Zamościu i inne równie piękne zabytki. Park cały czas jest w rozbudowie. Na terenie parku powstaje park rozrywki jest tam min. Młyńskie Koło, Statek Piracki, Rollercoaster, Piramida Strachu, Kino 5D. W parku znajdują się restauracje, sklepy z pamiątkami, dobrze wyposażone toalety. Mając małe dzieci w praku śmiało można spędzić pół dnia. Bardzo polecam.Zamek Lipowiec w Babicach i Skansen Wsi Polskiej w Wygiełzowie.

Godzinę drogi od Inwałdu jest miejscowość o nazwie Wygiełzów. Znajduje się tam Skansen Wsi Polskiej. Jest to teren zamknięty i bardzo dobrze wyposażony. Zwiedzanie odbywa się z przewodnikiem, który dokładnie opisuje nam każdy budynek począwszy od domu bogatych chłopów przez dom nauczyciela, a skończywszy na chacie biednych chłopów, w którym w jedym pokoju mieściło się około 12 osób. W skansenie znajduje sie wiele maszyn rolniczych oraz podstawowych urządzeń, które pomagały w ówczesnym życiu. Pośrodku skansenu znajduje się piękny drewniany zabytkowy Kościół. W ciagu roku odbywają się tam tylko dwie Msze Św. Jest również możliwość, aby zawrzeć tam związek małżeński. Przy wejściu jest restauracja oraz sklep z pamiatkami. Skansen znajduje się u stóp wzniesienia, na kórym znajduje się zamek. Zamek ten był siedzibą biskupów. Mieściło się tam więzienie i szpital dla księży, zakonników i innych duchownych, ktorzy zostali skazani za kradzieże, rozpuste oraz za obelgi skierowane w strone biskupów. Zamek nie jest w idealnym stanie, jest to spowodowane brakiem funduszy jak również z powodu trzykrotnego pożaru, najazdów i kradzieży na zamku jednak na prawde jest godny polecenia. Zamek posiada baszte z której rozciąga się cudowana panorama na okoliczne wsie. Przy sprzyjającej pogodzie istnieje równiez możlowość, że zobaczymy Babia Górę, na której według legendy odbywały sie zloty czarownic.Komentarze

Zostaw swój komentarz

Anna Siemomysła
24 czerwiec 2011 15:32

🙂

Witam - pozwolę sobie na drobną poprawkę - Zamek w Babicach - nie w Lipowcu. Lipowiec to jego nazwa własna.

Przez chwilę myślałam, że to jakiś nowy dla nas zamek, ale przegląd zdjęć naprowadził mnie na trop.

Pozdrowienia,

Anka

monika
24 czerwiec 2011 06:51

Zdjęcia cudowne . Skansen w Wygiełzowie coś pięknego. A Inwałd wspaniały .

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Wygiełzów

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021