, kubap półkośnik
, kubap półkośnik

kultura białostoczczyzny

Komentarze 0
2011-06-04

Naszą wycieczkę rozpoczniemy w miejscowości Tykocin, gdzie zagłębimy się w zabytki religijne tego regionu podlasia. Zwiedzanie rozpoczniemy od kościoła rzymskokatkolickiego pw. Świętej Trójcy. Jest to barokowa budowla, stąd może stanowić nie lada gratkę dla miłośników historycznej architektury. Następnie przeniesiemy się do położonej dwie ulice dalej Synagogi żydowskiej. Budynek ten jest muzeum kultury oraz religii żydowskiej. Po zwiedzeniu synagogi opuścimy Tykocin by zaznać sielskiego, szlacheckiego życia w Kiermusach. Na początek obiad w "Karczmie Rzym" następnie zwiedzanie Kiermus. Również w tej miejscowości udamy się do zamku "Jantarowy Kasztel". Dzień pierwszy naszych odwiedzin w powiecie białostockim zakończymy kolacją i noclegiem w "zajeździe dworek" w Choroszczy.

Dnia drugiego udamy się na obcowanie z naturą we wsi Kurowo, siedzibie "Narwiańskiego Parku Narodowego" tam będziemy mogli wspiąć się na wieże widokowe i podziwiać piękne widoki. Odwiedzimy również szlachecki dworek, w którym obecnie znajduje się siedziba NPN. Z Kurowa udamy się do Choroszczy gdzie zwiedzać będziemy "Muzeum Wnętrz Pałacowych", czyli dawny letni pałac hetmana Jana Klemensa Branickiego. Przy pałacu udamy się na spacer po ogrodach hetmana otoczonych fosą w kształcie klucza. Ostatnią atrakcją a zarazem odpoczynkiem na łonie natury będzie spacer kładką łączącą wsie Śliwno i Waniewo. Będzimy tam mogli podziwiać piękną rzekę Narew meandrującą na odcinku o szerokości ok. 3 km. dzień drugi zakonczymy kolacją i noclegiem w "Zajeździe Dworek"

, kubap półkośnik
, kubap półkośnik

Ostatni dzień naszej wycieczki poświęcimy w całości miastu Białystok. Rozpoczniemy w Kościele Katedralnym, Neogotyckiej budowli z roku 1905. Następnie udamy się na wędrówkę deptakiem na rynek ul. Lipową. Po zwiedzeniu centrum miasta przejdziemy do tzw. "Perły Podlasia" czyli Pałacu Branickich wraz z zespołem parkowym. Wielki, monumentalny pałac zachwyci każdego odwiedzającego swoim wnętrzem jak i parkiem o powierzchni 9,7 ha. Pałac będzie niestety już ostatnią atrakcją naszej wycieczki . Zakończymy ją obiadem w restauracji "Astoria"

, kubap półkośnik
, kubap półkośnik
, kubap półkośnik
, kubap półkośnik
, kubap półkośnik
, kubap półkośnik
, kubap półkośnik
, kubap półkośnik

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Kiermusy

Kiermusy

Karczma Rzym

Karczma Rzym

Jantarowy Kasztel

Jantarowy Kasztel

Choroszcz

Choroszcz

Kurowo

Kurowo

Letnia rezydencja Branickich

Kładka śliwno

Kładka śliwno

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023