, monika
, monika

Stadnina koni w Książu ...

Komentarze 0
2011-06-02

Wracając już z zamku , przystanęłam na chwilkę przed jedną z najpiękniejszych stadnin jakie widziałam .

To piękne miejsce założył książe Jan Henryk XV , wielki miłośnik koni . Mnie do tego miejsca przyciągnęły jakąś magiczną siłą pasące się po przeciwnej stronie klacze ze źrebiętami .

, monika
, monika

Książe Jan Henryk XV sprowadził do Książa najlepszych specjalitów w tej dziedzinie .

Budynki , które oglądałam zostały zbudowane systemem szachulcowym . W stadninie tej odbywają się zawody w powożeniu czy hipodrom .

, monika
, monika

Byłam zauroczona tym miejscem . To tutaj trenuje się konie rasy śląskiej . Rasa ta wywodzi się z kilku ras : hanowerskiej , fryzyjskiej czy oldenburskiej .

Konie te są silne , pełne gracji , uroku i czaru .

, monika
, monika
, monika

Podczas mojego pobytu w stadninie , widziałam przygotowania do kolejnych zawodów . W stadninie tej podziwiałam wystawione tam wszelkiego rodzaju pojazdy .

, monika

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Książ k / Wałbrzycha

Książ k / Wałbrzycha

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022