więzienie
więzienie "brygidki", hubert cwalina

Lwów - tylko we Lwowie

Komentarze 0
2011-05-30

Dzień 1. Przyjazd do Lwowa. Spotkanie z przewodnikiem. Spacer po starym mieście. Zwiedzanie Wałów gubernatorskich, Baszty prochowej, pomnika fetorowa, Muzeum- Arsenał, pomnik Adama Mickiewicza, pałac potockich, kamienice kupieckie, zwiedzanie lwowskiej galerii sztuki.

, hubert cwalina
, hubert cwalina

Obiad o godz. 17. Po obiedzie przejazd do muzeum lwowskiego browaru połączony z degustacją piwa. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

Dzień 2. Śniadanie w hotelu- stół szwedzki. Zwiedzanie Parku Kilińskiego. Zwiedzanie najstarszej dzielnicy Lwowa – Lwów Książęcy, cerkiew św Onufrego, klasztor benedyktynek, obejrzenie kamieniczek w rynku i budynku ratusza, zwiedzanie kamienicy królewskiej, Apteki-Muzeum, kościoła dominikanów, cerkwi Wołoskiej, katedry łacińskiej, kaplicy Boimów. Spacer zabytkowymi uliczkami Lwowa m.in. dzielnica Ormiańska, dom Cztery pory roku. Przejazd panoramiczny po Lwowie: ul. Gródecka, więzienie „brygidki” , uniwersytet Jana Kazimierza( dawny sejm galicyjski). Powrót do hotelu o godz 17. Obiad . Wyjscie do opery Lwowskiej. Powrót do hotelu. Nocleg.

pomnik Adama Mickiewicza, hubert cwalina
pomnik Adama Mickiewicza, hubert cwalina

Dzień 3. Śniadanie – stół szwedzki w hotelu. Wykwaterowanie się z hotelu. Przejazd panoramiczny po Lwowie: katedra św Jury, budynek dworca kolejowego, gmach politechniki lwowskiej, pałac Sapiehów, budynek Ossolineum. Przejazd na łyczaków- zwiedzanie Cmentarza Orląt lwowskich. Zwiedzanie skansenu architektury ludowej i życia wiejskiego. Przejazd na wysoki zamek i obejrzenie panoramy miasta z kopca unii lubelskiej. Obiad o 17. Po obiedzie powrót do domu.

Muzeum-Arsenał, hubert cwalina
kamienice kupieckie, hubert cwalina
panorama starego miasta, hubert cwalina
pałac Potockich, hubert cwalina
panorama Lwowa, hubert cwalina
cmentarz orląt lwowskich, hubert cwalina
dworzec kolejowy, hubert cwalina
park Kilińskiego, hubert cwalina
skansen architektury ludowej i zycia wiejskiego, hubert cwalina
opera, hubert cwalina
uniwersytet Jana Kazimierza (dawny sejm), hubert cwalina

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Lwów -Stare miasto

Lwów -Stare miasto

Lwów dzień 2

Lwów dzień 2

Lwów - dzień 3

Lwów - dzień 3

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021