panorama Lwowa, hubert cwalina
panorama Lwowa, hubert cwalina

Lwów - tylko we Lwowie

Komentarze 0
2011-05-30

Dzień 1. Przyjazd do Lwowa. Spotkanie z przewodnikiem. Spacer po starym mieście. Zwiedzanie Wałów gubernatorskich, Baszty prochowej, pomnika fetorowa, Muzeum- Arsenał, pomnik Adama Mickiewicza, pałac potockich, kamienice kupieckie, zwiedzanie lwowskiej galerii sztuki.

cmentarz orląt lwowskich, hubert cwalina
cmentarz orląt lwowskich, hubert cwalina

Obiad o godz. 17. Po obiedzie przejazd do muzeum lwowskiego browaru połączony z degustacją piwa. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

Dzień 2. Śniadanie w hotelu- stół szwedzki. Zwiedzanie Parku Kilińskiego. Zwiedzanie najstarszej dzielnicy Lwowa – Lwów Książęcy, cerkiew św Onufrego, klasztor benedyktynek, obejrzenie kamieniczek w rynku i budynku ratusza, zwiedzanie kamienicy królewskiej, Apteki-Muzeum, kościoła dominikanów, cerkwi Wołoskiej, katedry łacińskiej, kaplicy Boimów. Spacer zabytkowymi uliczkami Lwowa m.in. dzielnica Ormiańska, dom Cztery pory roku. Przejazd panoramiczny po Lwowie: ul. Gródecka, więzienie „brygidki” , uniwersytet Jana Kazimierza( dawny sejm galicyjski). Powrót do hotelu o godz 17. Obiad . Wyjscie do opery Lwowskiej. Powrót do hotelu. Nocleg.

dworzec kolejowy, hubert cwalina
dworzec kolejowy, hubert cwalina

Dzień 3. Śniadanie – stół szwedzki w hotelu. Wykwaterowanie się z hotelu. Przejazd panoramiczny po Lwowie: katedra św Jury, budynek dworca kolejowego, gmach politechniki lwowskiej, pałac Sapiehów, budynek Ossolineum. Przejazd na łyczaków- zwiedzanie Cmentarza Orląt lwowskich. Zwiedzanie skansenu architektury ludowej i życia wiejskiego. Przejazd na wysoki zamek i obejrzenie panoramy miasta z kopca unii lubelskiej. Obiad o 17. Po obiedzie powrót do domu.

park Kilińskiego, hubert cwalina
skansen architektury ludowej i zycia wiejskiego, hubert cwalina
opera, hubert cwalina
uniwersytet Jana Kazimierza (dawny sejm), hubert cwalina
więzienie
, hubert cwalina
pomnik Adama Mickiewicza, hubert cwalina
Muzeum-Arsenał, hubert cwalina
kamienice kupieckie, hubert cwalina
panorama starego miasta, hubert cwalina
pałac Potockich, hubert cwalina

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Lwów -Stare miasto

Lwów -Stare miasto

Lwów dzień 2

Lwów dzień 2

Lwów - dzień 3

Lwów - dzień 3

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022