, monika
, monika

Tarasy przy zamku Książ .

Komentarze 3
2011-05-30

Gdy byłam w zamku , postanowiłam zobaczyć urokliwe zamkowe tarasy . Moja wędrówka po nich zaczęła się od tarasu prochowego . Taras ten leży właściwie między zamkami górnym i dolnym . Swą nazwę wziął do średniowiecznej baszty prochowej . Wiodą do niego strome schodki z dziedzińca przed zamkiem . Z tarasu prochowego ścieżka wiedzie mnie do tarasu bogini Flory .

Taras ten zdobi przepiękna fontanna Trytonów . Taras bogini Flory przechodzi w Taras Orzechowy . Jego nazwa wzięła się od tego , że kiedyś rosły tu drzewa orzechowe .

, monika
, monika

Spacerkiem przechodzę do kolejnego z tarasów . Moim skromnym zdaniem jednego z najpiękniejszych - tarasu różanego zwanego kaskadowym . Na tarasie tym rosły różne gatunki róż ulubionych kwiatów księżnej Daisy . Centralnym punktem tarasu jest fontanna w kształcie kaskady . Tuż obok stoją dwie barokowe figurki .

Ostatnim z tarasów które mogłam w tak krótkim czasie zobaczyć był Taras Zachodni - to największy taras jaki widziałam . Z tarasu tego widać biegnący dołem wąwóz Pełcznicy .

, monika
, monika

Spacerując tymi tarasami mogłam przyglądać się różnym rodzajom trzmieliny . Skarpy przy tarasach porastają bujnie powojniki , irgi czy lnica bluszczykowata . Na skarpach możemy jeszcze zobaczyć rosnące wiciokrzewy , a w dole rozłożyste krzaki czeremchy . Jest jeszcze taras Bolka , z jego poziomu patrząc w górę widzimy wznoszącą się pionowo skałę a na niej zamek Książ . Choć widziałam tylko namiastkę tarasów w Książu . Te co zobaczyłam zrobiły na mnie bardzo duże wrażenie .

Ciekawostką jest , że Taras Różany a inaczej Kaskadowy brał udział w filmie " Trędowata" .

, monika
, monika
, monika

Z tarasu Zachodniego w oddali słyszę szum płynącego potoku . Przepraszam za jakość zdjęć częściowo są zeskanowane , a częściowo ściągnięte z internetu , gdyż zepsuł mi się wtedy aparat .

, monika
, monika

Komentarze

Zostaw swój komentarz

wienie
19 lipiec 2016 22:57

szkoda tylko że zdjęcia ajkieś chyba bardzo stare

monika
31 maj 2011 14:34

Adamie !

Dziękuję , że moja opowieść o tarasach zamku Książ się podobała . Te tarasy mają swoisty urok .

Adam Prończuk
31 maj 2011 10:20

Bardzo ciekawe pokazanie uroków  zamku w Książu. POzdrowienia

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Książ

Książ

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022