Szyndzielnia
Szyndzielnia

Szyndzielnia, Góra Żar, Żywiec, Milówka

Komentarze 4
2008-08-05
Plecaki spakowane, aparat i lornetka zabrana no to jedziemy, tym razem w góry. Pierwszy przystanek Szyndzielnia. Z parkingu do dolnej stacji kolejki trzeba przejść i ta droga zmęczyła nasze maluchy ale gdy tylko dotarliśmy do stacji nasi utrudzeni podróżnicy ożyli nie dopoznania. Na górę wyjechaliśmy nowoczesną kolejką gondolową. Na początku dzieci się trochę bały ale później z ciekawością się rozglądały. A widoki z kolejki i szczytu są przepiękne i nie sposób je opisać to trzeba samemu zobaczyć.Na górze kawałek podeszliśmy w kierunku schroniska i podjedliśmy borówek. Krótki postój na drugie śniadanie i zjechaliśmy kolejką z powrotem. Kolejny przystanek Góra Żar. Tam również wyjechaliśmy na górę ale już w mniej komfortowych warunkach bo w strasznym ścisku ale było warto. Widoki z Góry Żar są wspaniałe, z każdej strony można podziwiać malownicze położenie tego terenu. Swoje miejsce mają tu paralotniarze, podziwialiśmy starty i loty tych śmiałków. Można również podziwiać akrobacje szybowców. Fajną atrakcją nawet dla trzylatka ( oczywiście pod opieką taty ) jest tor saneczkowy. Syn był zachwycony jazdą. Obok stacji znajduje się zbiornik wodny elektrowni szczytowo- pompowej o powierzchni 14 h. Zmęczone dzieci zasypiają w samochodzie a my podziwiamy wspaniałe krajobrazy w drodze do Żywca. Niestety w Żywcu nie udało nam się już zwiedzić zamku ale poznaliśmy kolejne ciekawe miejsce które na pewno odwiedzimy. Ostatni przystanek Milówka a dokładniej Leśny Gród. Niestety nie zrobiliśmy sobie z tego miejsca zdjęć gdyż zafascynowani atrakcjami i pochłonięci zabawę zapomnieliśmy o fotografowaniu. A miejsce jest ciekawe. Można tu zobaczyć żółwie, króliki, żaby, pawie i wiele innych zwierząt a wszystko wkomponowane w bujną roślinność. Są i miejsca do zabawy ( trampolina, ślizgawka, huśtawki) ,grillowania czy widokowe. Po pełnym dniu atrakcji czas wracać do domu. Z okien samochodu z rozżaleniem pozostawialiśmy uciekające, przepiękne krajobrazy.

Komentarze

Zostaw swój komentarz

09 sierpień 2009 22:55
Ja również tutaj się dowiedziałam o Milówce i mam ten Gród Leśny w planach. I również planuję zaliczyć w tym samym dniu Szyndzielnię i Klimczok.
Ciekawa relacja z wycieczki i śliczne zdjęcia. Pozdrawiam
08 sierpień 2008 20:52
I dziękuję za ten portal , właśnie tu się dowiedziałam o Leśnym Grodzie w Milówce, w którym świetnie się bawiliśmy.
08 sierpień 2008 20:46
My powoli odkrywamy te piękne okolice i z radością pokazujemy je naszym dzieciom. Pozdrawiam
Konto usunięte
05 sierpień 2008 11:32
Konto użytkownika zostało usunięte

Zwiedzone atrakcje

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021