, Tomasz Sładkowski
, Tomasz Sładkowski

Skrzyczne zimą

Komentarze 4
2011-05-26

Skrzyczne (1257 m n.p.m.) najwyższy szczyt w grupie górskiej Beskidu Śląskiego w Zewnętrznych Karpatach Zachodnich w Polsce. Jako najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego Skrzyczne należy do Korony Gór Polski. Skrzyczne wznosi się w północno-wschodniej części Beskidu Śląskiego, w bocznym ramieniu pasma Baraniej Góry. Ramię to właściwie tworzy masyw Skrzycznego i Małego Skrzyczanego i tak właśnie przebiegała trasa naszego spaceru, czyli: wjechaliśmy z miejscowości Szczyrk wyciągiem dwuetapowym na szczyt Skrzycznego, a następnie przeszliśmy ze Skrzyczanego na Małe Skrzyczne tam i z powrotem podziwiając piękne widoki. Po krótkim odpoczynku pieszo niebieskim szlakiem zeszliśmy znowu do Szczyrku. Na szczycie Skrzycznego znajduje się schronisko PTTK. Można tam wjechać dwuodcinkowym wyciągiem krzesełkowym ze Szczyrku. Na zboczach góry znajdują się trasy narciarskie o różnym stopniu trudności i łącznej długości 14 km. Przez Skrzyczne przechodzi też wiele szlaków turystycznych np. na Baranią Górę.

, Tomasz Sładkowski
Skrzyczne, Tomasz Sładkowski
Skrzyczne - góra narciarzy, Tomasz Sładkowski
Skrzyczne, Tomasz Sładkowski
, Tomasz Sładkowski
Skrzyczne, Tomasz Sładkowski
, Tomasz Sładkowski
, Tomasz Sładkowski

Komentarze

Zostaw swój komentarz

toja1358
28 wrzesień 2011 09:06

Śliczne fotki. Pozdrawiam 🙂

Tomasz Sładkowski
27 maj 2011 22:20

a dziekuję bardzo :-)

monika
27 maj 2011 06:51

Dołaczam się do Adama naprawdę cudne zdjęcia . Pozdrawiam Monika B.

Adam Prończuk
26 maj 2011 22:28

Super zdjęcia! Pozdrawiam

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Skrzyczne

Małe Skrzyczne

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022