, Ania
, Ania

jedniodniowa wycieczka szlakiem rzemiosła

Komentarze 0
2011-05-24

Chorągwica znajduje się ok 4 km od Wieliczki w stronę Dobczyc. Trzeba minąc Mietniów i kierować sie w stronę wieży telewizyjnej. Droga cały czas prowadzi pod górę. Początkowo, niestety na głównej ulicy jest calkiem spory ruch, ale kiedy juz miniemy zakręt do Dobczyc, robi się duzo spokojniej. Mozna nawet spotkać wiewiórkę:-) To co robi największe wrażenie, to piękny widok i to od każdej strony. Przed sobą mamy zarysy gór, a za plecami mozna lokalizować zabudowę najdalszych zakątkow Krakowa. Głównym celem wycieczki była jednak pracownia rzeźbiarza - pana Kazimierza Idzi. Namiary i wszelkie informacje na ten temat znalazłam na stronie www.szlakrzemiosła.pl. To świetna opcja dla tych, którzy mają pociag do tego, by dowiedzieć się czegoś, albo sprobować własnych sił np. w rzeźbieni - tak jak ja:-) Dom - pracownia stoi praktycznie na samym końcu wsi. Pan Kazimierz jest prawdziwym pasjonatom rzeżby i kultury ludowej w ogole. Przy domu prowadzi Izę Regionalną, gdzie zgromadził całkiem sporą kolekcję przedmiotów związanychh z zyciem codziennym wsi. Są naczynia, narzedzia, zabawki itp. Pan Idzi oprowadzil nas, po Izbie i po swojej pracowni. Był akurat w trakcie realizacji zamówienia na rzeźbę do kścioła, więc pokazał i objaśnił, co i jak i dla czego. Raczej rzadko bywają takie okazje, aby moc zaobserwować etapy takiego procesu twórczego. Świeta sprawa:-) Ppolecam!

, Ania
, Ania

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Zwiedzone atrakcje

Chorągwica

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022