Widok z Wieży Ciśnień, Mariola i Marcin
Widok z Wieży Ciśnień, Mariola i Marcin

Mazurski Raj - Giżycko i okolice

Komentarze 0
2011-05-24

Pierwszym miejscem jakie odwiedzilismy była Wieża Ciśnień. Na górę weszliśmy po wewnętrznych krętych schodach, istniała również możliwość wjazdu windą. Po drodze oglądaliśmy przeróżne fotografie i obrazy. Z wieży podziwialiśmy panoramę miasta, okoliczne wioski, lasy oraz jezioro Niegocin, niestety nie widać było innych jezior, położonych na północ Giżycka. Wewnątrz obiektu otwarta była kawiarnia, sklepik z pamiątkami, galeria oraz mini muzeum mazurskie.

Następnym punktem naszej wycieczki było odwiedzenie Zamku Krzyżackiego oraz przyjrzenie się z bliska Mostowi Obrotowemu, jednej z niewielu tego typu konstrukcji w Europie.

Jezioro Niegocin, Mariola i Marcin
Jezioro Niegocin, Mariola i Marcin

Kolejnym punktem naszej wycieczki było jezioro Niegocin. Korzystając z pięknej pogody rozkoszowaliśmy się widokiem jeziora. Pływaliśmy równiez kajakami.

Ostatnim punktem naszej wycieczki było zwiedzenie Twierdzy Boyen. Poruszaliśmy się wyznaczonym szlakiem, oglądając zabytkowe fortyfikacje.

Łabędź na jeziorze Niegocin, Mariola i Marcin
Łabędź na jeziorze Niegocin, Mariola i Marcin
widok na jezioro Niegocin, Mariola i Marcin
Plan Twierdzy Boyen, Mariola i Marcin
Wieża Ciśnień, Mariola i Marcin

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Wycieczka na mapie

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022