, Joasia
, Joasia

Pszczyna

Komentarze 0
2011-05-20

3 km na zachód od Zamku Pszczyńskiego w Porębie znajduje się XVIII-wieczny pałacyk klasycystyczny, wybudowany wg projektu Carla Gottharga Langhansa (niemieckiego architekta, którego najsłynniejszym dziełem jest Brama Brandenburska w Berlinie).

Położony na najwyższym wzniesieniu Wyżyny Śląskiej jest jednym z najcenniejszych obiektów historycznych w województwie śląskim,będący niegdyś miejscem zabaw i bali książąt Pszczyńskich.

, Joasia
, Joasia

Pierwotnie obiekt został postawiony na planie prostokąta, jako dwukondygnacyjny budynek, z wysokim czterospadowym dachem. Fasada z portykiem wgłębnym, zamkniętym podcieniem. W XX wieku rozbudowany
o boczne skrzydło w miejscu dawnego budynku kuchennego.

Niedawno zakończył się remont obiektu i odnowiony pałacyk jest otwarty dla wszystkich, którzy chcą odpocząć w jego pieknych wnętrzach. Znów odywają się w nim imprezy i przyjęcia okolicznościowe, jak za czasów Anhaltów.

, Joasia
, Joasia

, Joasia

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Zwiedzone atrakcje

Pszczyna-Poręba

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022