, Karolina Budzińska
, Karolina Budzińska

Ekoturystyczna wycieczka po dziewiczych okolicach Biebrzańskiego Parku Narodowego

Komentarze 0
2011-06-02

Z racji tego, że pochodzę z okolic Biebrzańskiego Parku Narodowego, znam te okolice jak własną kieszeń. Dlatego też zdecydowałam się na zrobienie planu wycieczki właśnie z tych okolic.

Pokusiłam się o 3- dniowy pobyt, ponieważ uznaję, że naprawdę jest co zwiedzać. I naprawdę, proszę mi uwierzyć, że z niczym nie warto się spieszyć 🙂. Pierwszy dzień może być lekko męczący, ponieważ trasa rowerowa nie należy to zbyt łatwych, ale to tylko niecałe 20 km. A radości z podziwiania przyrody co nie miara. Na trasie, aż do miejscowości Grzędy zaplanowanych jest kilka przystanków na odpoczynek.

Kolejny dzień w całości można poświęcić, a nawet trzeba zwiedzaniu Czerwonego Bagna. Potem w ośrodku można spędzić noc, aby następnego dnia, samochodem wyruszyć do Osowca - Twierdzy .

Osowiec - Twierdza to tajemnicza, historyczna miejscowość. Za pomocą przewodnika, można dowiedzieć się wielu rzeczy na temat ubiegłej wojny. Tereny te pokryte są tajemnicą, nadają klimat nostalgii i zamyślenia. To dobry czas na zakończenie wycieczki takim akcentem, aby móc w pełni docenić siłę i piękno przyrody, aby doznać wysiłku nie tylko fizycznego ale i otworzyć się na kryjące się tajemnice miejscowości.

Mam nadzieję, że zachęciłam do zwiedzenia moich rodzinnych stron. 🙂

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Rajgród

Rajgród

Wojdy

Wojdy

Rybczyzna

Rybczyzna

Woźnawieś

Woźnawieś

Kuligi

Grzędy

Grzędy

Góra Zamkowa

Kościół pw. NMP

Dworek w Opartowie

Młyn na Wojdach

Jezioro Dreństwo

Zagroda Kuwasy

Leśniczówka

Grzędy - Czerwone Bagno

Grzędy - Czerwone Bagno

Ścieżka

Osowiec Twierdza

Osowiec Twierdza

Dworzec kolejowy Osowiec - Twierdza

Jednostka wojskowa w Muzeum Twierdzy Osowiec

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021