, Wanda Kocur
, Wanda Kocur

szlak architektury drewnianej województwa śląskiego

Komentarze 3
2008-07-06
Szlak architektury drewnianej w woj. śląskim liczy 335 km długości i obejmuje 84 zabytkowe obiekty architektury drewnianej : koscioły , kaplice, dzwonnice, karczmy , lesniczówki, skanseny, młyny, spichlerze. Szlak podzielony jest na 5 pętli : beskidzką, pszcyńską, rybnicką gliwicką i częstochowską.
Moja 8 letnia wnuczka powiedziała mi, ze chce zostać architektem, a do tego ładnie maluje . Postanowiłam pokazać wnuczce architekturę drewnianą pętli beskidzkiej. Zwiedziłysmy Dom Tkacza w Bielsku- Białej z końca XVIII wieku, drewniany kościół św. Barbary z 1690 roku w Mikuszowicach k /Bielska-Białej , drewniany zabytkowy kościół w Łodygowicach śś Szymona i Tadeusza Judy z 1635 roku powiększony w 18 wieku oraz kościół św. Andrzeja z 1547 r z wieżą z 1641 roku w Gilowicach.
Piękne freski, malowidła, obrazy , ambony, chrzcielnice i ołtarze pozostawiają trwały ślad w pamięci i uświadamiają jak ludzie i lokalne społeczności dbają o zabytki.
, Wanda Kocur
, Wanda Kocur
, Wanda Kocur
, Wanda Kocur
, Wanda Kocur
, Wanda Kocur
, Wanda Kocur
, Wanda Kocur
, Wanda Kocur
, Wanda Kocur
, Wanda Kocur
, Wanda Kocur
, Wanda Kocur
, Wanda Kocur
, Wanda Kocur
szlak architektury drewnianej województwa śląskiego, Wanda Kocur

Komentarze

Zostaw swój komentarz


05 sierpień 2008 06:08
Konto użytkownika zostało usunięte
Wanda Kocur
04 sierpień 2008 22:26
Dziękuję za informacje. patrze na ilośc Pani kilometrów, patrze na zdjecie i myslę ,ze jest pani pewnie przewodnikiem wycieczek.
Pozdrawiam i pozwolę sobie na e-maila do Pani z prośba.

04 sierpień 2008 08:53
Konto użytkownika zostało usunięte

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Mikuszowice

Gilowice

Łodygowice

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022