Kudowa Zdrój, Anna
Kudowa Zdrój, Anna

Kudowy Zdrój i okolice

Komentarze 0
2011-04-22

Podczas pobytu w Kudowej Zdrój odwiedziłam ciekawe miejsca Czermna (Kaplica Czaszek, Szlak Ginących Zawodów), Pstrązna (Skansen Kultury Ludowej, Muzeum Kultury Pogórza Sudeckiego), Błędne Skały (Skalny labirynt położony na krawędzi stoliwa Skalniaka na wys. 852 m - w wyniku wietrzenia regularnie spękanego piaskowaca powstał system wąskich szczelin rozcinających warstwę skał na bloki o wys. 5-6 m.), Źródełko Marii i Kapliczka Matki Boskiej Bolesnej, Wambierzyce ze wspaniałą Bazyliką, Kalwarią Wambierzycką i ruchomą szopką z przełomu XIX/XX w. złożoną z około 800 figurek (w tym ok. 300 ruchomych), Strzeliniec Wielki (najwyższy szczyt Gór Stołowych - 919 m - zarazem najwyższa w Europie góra zbudowana z niesfałdowanego piaskowca. Ma postać wydłużonego stoliwa z licznymi formami skalnymi. M.in. "Wielbłąd", "Kwoka", "Głowa Murzyna", krawędzie pocięte szczelinami. Najgłębsza krawędz o nazwie "Piekiełko" ma ok. 30 m głębokości. Na trasie zwiedzania kilka tarasów widokowych.)

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Kudowa-Zdrój

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022