, Tomasz Sładkowski
, Tomasz Sładkowski

Jurgów

Komentarze 4
2011-05-16

Jurgów wieś w województwie małopolskim gmina Bukowina Tatrzańska. Jest to niewielka miejscowość na południu Polski, na Spiszu położona w dolinie rzeki Białki.

Na polanie "Pod Okólne" nad rzeką Białką w pobliżu granicy państwa jest gdzie indziej niespotykany w takiej ilości zespół szałasów pasterskich. Aktualnie rzadko wykorzystywanych. Na przeciwko szałasów po drugiej stronie drogi powstaje kompleks wyciągów narciarskich oraz innej infrastruktury turystycznej Hawrań. Tam właśnie zaczęliśmy swoją wycieczkę. Czteroosobowym wyciągiem wjechaliśmy, a następnie podeszliśmy na szczyt Górków Wierch 1046 npm. Następnie dotarliśmy do granicy polsko-słowackiej i będąc już w Słowackim Tatrzańskim Parku Narodowym podeszliśmy na szczyt Suchy Wierch 1126 npm i jeszcze trochę dalej na wierzchołek na mapie zaznaczony tylko wysokością 1146 m n.p.m. Piękna słoneczna pogoda sprawiła, że przez całą drogę tam i z powrotem mieliśmy przepiękne widoki na Tatry Bielskie, które są najbliżej Jurgowa, ale także na Tatry Wysokie i Zachodnie.

, Tomasz Sładkowski
, Tomasz Sładkowski
, Tomasz Sładkowski
, Tomasz Sładkowski
, Tomasz Sładkowski
Jurgów, Tomasz Sładkowski
, Tomasz Sładkowski
, Tomasz Sładkowski
, Tomasz Sładkowski
, Tomasz Sładkowski

Komentarze

Zostaw swój komentarz

mokunka
29 listopad 2011 18:40

[cytuj autor=' monika'] Drogi Tomaszu ! Lubię czytać o wyprawach w polskie góry . Dzięki zdjęciom podziwiać ich piękno . Pozdrawiam Monika B. [/cytuj]

 

Dokłanie to co mówi Monia. Podpisuję się obiema rekami.Polskie góry są piękne.pozdrawiam🙂))

Edward Krężel
29 listopad 2011 16:02

Piękne zdjęcia. Aż bierze ochota żeby się tam wybrać. Nigdy nie byłem w Jurgowie choć po okolicy się kręciłem. Po Tatrach i Pieninach. Może się kiedyś wybiorę i do Jurgowa. Zaciekawłeś mnie tą miejscowością a szczególnie widokami.

Pozdrawiam.

Tomasz Sładkowski
18 maj 2011 19:45

cieszę się że radość niosę :-)

pozdrawiam     Tomek

monika
17 maj 2011 14:02

Drogi Tomaszu !

Lubię czytać o wyprawach w polskie góry . Dzięki zdjęciom podziwiać ich piękno . Pozdrawiam Monika B.

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

szałasy

Górków Wierch

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022