kózki
kózki

Zoo w Chorzowie

Komentarze 2
2011-05-14

Wybraliśmy się do Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku, bo była wystawa kwiatów, jednak ostatecznie tam nie doszliśmy, co niestety było do przewidzenia 🙂

Za to zwiedziliśmy dokładnie zoo ku uciesze naszych córek. 5 km w nogach, a że w połowie, w Kotlinie Dinozaurów pod naciskiem obu dziewczyn złamało nam się koło w wózku, dalsze zwiedzanie polegało na przerzucaniu Dominiśki z rąk do rąk 🙂 Ale daliśmy radę.

struś
struś

Śląskie Zoo trochę rozkwitło ostatnimi czasy, więcej zwierząt jest dokarmianych przez prywatne firmy, o czym informują tabliczki, powstał fajny nowoczesny plac zabaw dla dzieci, Mini Zoo zmieniło swą formę na ciekawszą.

Ale chyba najbardziej było to widoczne przy kasach - 3 olbrzymie kolejki do 3 różnych okienek. Szok! Jeszcze tego w naszym Zoo nie widziałam.

Ale też ceny są całkiem atrakcyjne - 12 zł dorośli, 6 zł dzieci, do 5 lat gratis. W żadnym komercyjnym parku rozrywki takich cen nie doświadczymy. A jednak uciechy dla dzieci tu też jest co niemiara. Polecam.

kotlina dinozaurów
paw
lama
wielbłąd
zoo
niedźwiedź brunatny
zoo w chorzowie
śląski ogród zoologiczny

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Anna Piernikarczyk
16 maj 2011 20:20

Dzięki 🙂

Dla mnie to też miejsce z dzieciństwa, bo moja babcia mieszkała na Bytkowie i stamtąd pieszo nawet chodziliśmy do Parku, bardziej od strony Planetarium.

Tylko że tam jeżdżę każdego roku, po kilka nawet razy, więc mam wsponienia z róznych okresów, nie tak, że od razu mi się dzieciństwo kojarzy. Ale lubię to miejsce, między innymi właśnie dlatego, że znam od dziecka

monika
16 maj 2011 20:03

Aniu !

Wyprawą do Chorzowskiego Parku przypomniałaś mi moje dziecięce lata . A tak poza tym cudne fotki . Pozdrawiam Monika B.

Wycieczka na mapie

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022