POLSKA - UKRAINA - WSPÓLNA HISTORIA

Komentarze 0
2010-08-08

Z Wwy do Lwowa przez Lublin, Zamość, Tomaszów Lub. do pięknego i wielce dla polskiej historii i mieszkańców zasłużonego Lwowa. Jest to sliczne miasto o niezwykłej atmosferze i gościnności jego mieszkańców. Godne polecenia: restaurowane kościoły różnych wyznań, przepiękny gmach Opery, Cm. Łyczakowski z Nekropolią Orląt Lwowskich i urokliwe brukowane ulice,trudno się po nich jeździ. I mnóstwo innych atrakcji, które trzeba zobaczyć.

Wracamy przez Iwanofrankow /Jaworiw-Jaworów/, gdzie w maleńkim kościółku pochowana jest matka ostatniego króla Polski Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Już po polskiej stronie miejscowość Wielkie Oczy z wielce oryginalną murowaną cerkiewką /niestety niszczeje/. Dalej Lubaczów i wspaniała Sieniawa, a potem Leżajsk -zespół klasztorny.

Wracamy przez Annopol, Zwoleń, Kozienice, Garwolin do Warszawy

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

IWANOFRANKOW

LUBACZÓW

ZWOLEŃ

KOZIENICE

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022