, Kozi
, Kozi

Jaskinia Mylna & Raptawicka

Komentarze 0
2007-07-29

Jaskinie to był ukłon w moją stronę - zawsze coś mnie korciło, żeby łazić po dziurach 😉

Oczarowany oczywiście podkielecką jaskinią Raj.

, Kozi
, Kozi

Zaczynamy od Jaskini Mroźnej, którą specjalnie pominąłem w tytule z jednego prostego faktu. Nie podobała mi się.

Oświetlona, łatwa do przejścia - nie po to przyjechałem w góry, żeby takie spacerki sobie robić i lekko zawiedziony wyszedłem jak najszybciej. Koledzy zobaczyli, że coś jest nie tak, wiec szybko przeszliśmy do Jaskini Mylnej.

, Kozi
, Kozi

Trafiamy na grupkę ludzi, z przewodnikiem na czele i myślę sobie: zobacze oświetloną i wychodzę i idę do domu na nogach. Jednak przewodnik od razu "przyczepił się" do mnie i zwrócił uwagę, że do jaskini nie wejdziemy bez latarek.

Oczka zaświeciły mi się jak pięć złotych, szybko wytargałem z zasobnika moją czołówkę na co pan przewodnik do grupki ludzi stwierdził "właśnie taką laratkę czołówkę powinien mieć każdy z państwa". Poczułem się dumnie i podniecony myślą ciemności poszedłem w ciemność.

, Kozi
, Kozi
, Kozi

Ależ byłem szczęśliwy! Przeciskanie się, czołganie w błocie, balansowanie po półkach - super! Wyszedłem cały upaćkany, ale zadowolony.

Poszliśmy jeszcze na zwiedzanie Jaskini Raptawickiej, na którą byliśmy dobrze przygotowani: mieliśmy mapę i opisy. Szkoda jednak, że mapa była albo nieprawdziwa, albo nieaktualna albo po prostu nie tego się spodziewałem, bo przynajmniej ja kapliczki nie widziałem, jedynie czułem i to wielki smród ludzkich odchodów. Szczegół, ale jednak dalej zadziwia mnie człowiek.

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Wycieczka na mapie

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022