, Kozi
, Kozi

Wołowiec - Kończysty Wierch

Komentarze 0
2010-07-29

Cześć Wołowiec - a nie mówiłem, że tutaj wrócę?😉

Trasę jak trzy lata temu zaczęliśmy przy parkingu - wejściu na Dolinę Chochołowską. Jedyna różnica to pogoda - padało i to bardzo.

, Kozi
, Kozi

Doszliśmy do Schroniska i już byłem cały mokry. Śniadanko, wiadomości osuszenie z grubsza kurtek i ruszamy w dalszą drogę.

Dostrzegłem kolejną różnice - jednak życie studenckie w Krakowie zniszczyło moją kondycje, a i kilogramów też przybyło. Wejście na Wołowiec już mnie zmęczyło, chwila odpoczynku na szczycie, uzupelnienie płynów i decyzja:

, Kozi
, Kozi

w którą stronę iść - na Ostry Rohac, czy jednak odpuścić i zejść wtedy co wówczas, a może jeszcze coś innego?

Decyzje pomógł mi podjąć pewien nieznajomy - samotny wędrownik, jakoś dziwnie nienaturalnie zaczął z nami tak "miło rozmawiać". Chyba bardzo chciał mieć towarzystwo bo wymyślał dziwne rzeczy, żebyśmy tylko poszli.

, Kozi
, Kozi
, Kozi

Jakoś mam zdolność czytania z ludzi i powiedziałem: idziemy na Jarząbczy Wierch. Przy samym wejściu na szczyt korzystając z tego, że sie rozpogodziło i wyszło nawet piękne słoneczko oraz wykorzystując urokliwe miejsce postanowiliśmy się trochę poopalać na trawce 😉

Po przyjemnościach zdobyliśmy Jarząbczy, następnie Kończysty Wierch i zeszliśmy do Doliny Chocholowskiej. Poza zmęczeniem dorobiłem się kilku odcisków i przetarłem skarpetę do trekingu... pierwszy raz założoną.

, Kozi
, Kozi
, Kozi
, Kozi
, Kozi
, Kozi
, Kozi

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Wycieczka na mapie

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022