Trzęsacz, Rewal, Niechorze

Komentarze 1
2011-04-12

Udajemy się w Kierunku Pobierowa przez Gostyń. Na rondzie skręcamy w prawo na Kołobrzeg.Po drodze mijamy okoliczne pola i lasy. Docieramy do Trzęsacza. Po lewej stronie na parkingu zostawiamy samochód i ulicą Klifowa idziemy w kierunku fragmentu XIV w. kościoła, a konkretnie południowej ściany. Resztę zabrało morze. Możemy też podziwiać te resztki z tarasu widokowego, wybudowanego tuż obok. Idąc po drodze widzimy liczne kramy z pamiątkami, muszlami, widokówkami i bursztynem. Wracając po prawej stronie warto odwiedzić multimedialne muzeum 15 południka. Na przeciwko parkingu jest kompleks pałacowo- folwarczny ze stadniną koni. Obecnie jest tutaj też hotel. Obok tego kompleksu jest droga( jeśli to można tak nazwać), Prowadzi ona do Dreżewa. Samochodem strach jechać, jedzie się po płytach jumbo, praktycznie tylko na szerokość samochodu. W Dreżewie jest pałać z XIXw. z czworoboczną wieżą. Teraz bardzo zaniedbany. Wokół jest też w opłakanym stanie park. Jednak dojazd tam tylko dla odważnych lub samochodem terenowym. Ruszamy z trzęsacza dalej. Po lewej stronie na klifie widzimy parolotnie, a w oddali morze. Docieramy do Rewala. Jest to kolejna miejscowośc wypoczynkowa. Przejeżdżamy obok kościoła w kierunku urzędu gminy. Tam zostawiamy samochód i kierujemy się na północ do tarasu widokowego. Możemy odpocząć na ławeczce i podziwiać morze. Patrząc w dół ze stromego brzegu widzimy plażę. Wracamy tą samą drogą parę metrów i skręcamy w prawo . Asfaltową alejką , cały czas podziwiając nasze morze idziemy w kierunku następnego tarasu widokowego. Przy nim możemy zejść na plażę. Dalej idąc alejką docieramy do ławeczki zakochanych ( na ławeczce postacie Juli i Romea). Wracamy do samochodu i jedziemy w kierunku Niechorza. W oddali widzimy latarnię morską, do której docieramy skręcając w lewo.U podnóża latarni zostawiamy samochód i idziemy parę metrów pod górę. Latarnia ma 45m wysokości, na sam szczyt wchodzimy po stromych schodach (-200 schodów). Widoki wspaniałe. Z lataeni kierujemy się w kierunku centrum. Po prawej stronie jest przystanek kolejki wąstotorowej. Ciuchcia retro kursuje głównie latem z Gryfic, Trzęsacz, Rewal, Niechorze do Pogorzelicy. Jedzie wolno, można spokojnie podziwiać okolicę. W Niechorzy spacerujemy spokojnymi o tej porze uliczkami Po drodze odwiedzamy muzeum rybołówstwa morskiego, gdzie oglądamy narzędzia i sprzęt rybaków. Przed muzeum stoją łodzie rybackie, można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Jednym z zejść idziemy na plażę, która idziemy do wyjścia w pobliżu samochodu. Zmęczeni , ale zadowoleni wracamy do domu.

Komentarze

Zostaw swój komentarz

monika
18 kwiecień 2011 19:48

Droga Jolu !

Dawno nie byłam nad morzem , ale dzieki twojej relacji zatęskniłam za nim . Pozdrawiam Monika B.

Wycieczka na mapie

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021