Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Kopalnia Zabytkowa w Tarnowskich Górach
Kopalnia Zabytkowa w Tarnowskich Górach

Tarnowskie Góry - od Skansenu do Zamku

Komentarze 4
2011-04-10

"Cudze chwalicie swego nie znacie"

Nie chcemy, żeby tak było z naszymi córkami, więc pokazujemy im to, co najbliższe. Wczoraj wybraliśmy się do Skansenu Maszyn Parowych, który znajduje się przy Kopalni Zabytkowej, na ul. Szczęść Boże (przy trasie do Gliwic).

W Skansenie zobaczyć można zabytki technicznej myśli - lokomotywy, parowozy, maszyny parowe itp. Wyprawa do czasów naszych dziadków, a przy okazji świetna zabawa dla dzieci.

Mimo, że wieje konkretnie, wybieramy się jeszcze do pobliskiego Zamku w Starych Tarnowicach (ul. Pyskowicka, dzielnica Tarnowskich Gór). To stosunkowo nowa atrakcja turystyczna w naszym mieście. Choć zamek stoi od czasów dawnych, odkąd pamiętam straszył ruiną.

Skansen maszyn parowych

Teraz natomiast rozkwitł jak kwiat na wiosnę. Pierwsza powstała Gospoda u Wrochema, piękne obejście, później hotel. Cały czas trwały też prace nad renowacją samego zamku. Dziś wszystko wygląda już rewelacyjnie, choć prace nie zostały jeszcze ukończone.

gospoda u wrochema
zamek w Starych Tarnowicach

Komentarze

Zostaw swój komentarz

mokunka
02 lipiec 2011 19:54

Muszę sie wybrać do zamku w TG, koniecznie.Szykowałam sie jechac na otwarcie ale niestety nie udalo sie...

W Tarnowskich Gorach, dokladnie tam gdzie wspomniany Skansen Maszyn Parowych jest Zabytkowa Kopalnie Rud Srebra.Arcyciekawa, kto  nie byl-polecam warto zwiedzić🙂))

Anna Piernikarczyk
02 lipiec 2011 15:01

Dzięki, tak byliśmy na otwarciu oficjalnym zamku w Starych Tarnowicach 18 czerwca i od tamtej pory można go zwiedzać. Też gorąco polecam, a tu relacja z otwarcia

Ostatnio edytowany: 2011-07-02 15:02

JureK
02 lipiec 2011 10:55

Tak , faktycznie jest to piękny obiekt i można chylić czoła przed tym, który go remontuje. Pamiętam ten obiekt z okresu przed remontem i nie chcę w ogóle tego tematu rozwijać... ja co prawda byłem tam jak trwał jeszcze remont, ale już wtedy budowla odzyskiwała swój blask. Z tego co mi wiadomo zamek jest już wykończony i w  czerwcu miał oficjalne otwarcie. Warto tam pojechać i przy okazji go obejrzęc, co nie omieszkam zrobić w  najbliższym czasie. A teraz kilak fotek z okres remontu...

 

monika
12 kwiecień 2011 12:00

Z twojego opowiadania wynika, że to malownicze miejsce . Cudne fotki.

Wycieczka na mapie

Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021