Kopalnia Zabytkowa w Tarnowskich Górach
Kopalnia Zabytkowa w Tarnowskich Górach

Tarnowskie Góry - od Skansenu do Zamku

Komentarze 4
2011-04-10

"Cudze chwalicie swego nie znacie"

Nie chcemy, żeby tak było z naszymi córkami, więc pokazujemy im to, co najbliższe. Wczoraj wybraliśmy się do Skansenu Maszyn Parowych, który znajduje się przy Kopalni Zabytkowej, na ul. Szczęść Boże (przy trasie do Gliwic).

skansen maszyn parowych w Tarnowskich Górach
skansen maszyn parowych w Tarnowskich Górach

W Skansenie zobaczyć można zabytki technicznej myśli - lokomotywy, parowozy, maszyny parowe itp. Wyprawa do czasów naszych dziadków, a przy okazji świetna zabawa dla dzieci.

Mimo, że wieje konkretnie, wybieramy się jeszcze do pobliskiego Zamku w Starych Tarnowicach (ul. Pyskowicka, dzielnica Tarnowskich Gór). To stosunkowo nowa atrakcja turystyczna w naszym mieście. Choć zamek stoi od czasów dawnych, odkąd pamiętam straszył ruiną.

Teraz natomiast rozkwitł jak kwiat na wiosnę. Pierwsza powstała Gospoda u Wrochema, piękne obejście, później hotel. Cały czas trwały też prace nad renowacją samego zamku. Dziś wszystko wygląda już rewelacyjnie, choć prace nie zostały jeszcze ukończone.

Skansen maszyn parowych
gospoda u wrochema
zamek w Starych Tarnowicach

Komentarze

Zostaw swój komentarz

mokunka
02 lipiec 2011 19:54

Muszę sie wybrać do zamku w TG, koniecznie.Szykowałam sie jechac na otwarcie ale niestety nie udalo sie...

W Tarnowskich Gorach, dokladnie tam gdzie wspomniany Skansen Maszyn Parowych jest Zabytkowa Kopalnie Rud Srebra.Arcyciekawa, kto  nie byl-polecam warto zwiedzić🙂))

Anna Piernikarczyk
02 lipiec 2011 15:01

Dzięki, tak byliśmy na otwarciu oficjalnym zamku w Starych Tarnowicach 18 czerwca i od tamtej pory można go zwiedzać. Też gorąco polecam, a tu relacja z otwarcia

Ostatnio edytowany: 2011-07-02 15:02

JureK
02 lipiec 2011 10:55

Tak , faktycznie jest to piękny obiekt i można chylić czoła przed tym, który go remontuje. Pamiętam ten obiekt z okresu przed remontem i nie chcę w ogóle tego tematu rozwijać... ja co prawda byłem tam jak trwał jeszcze remont, ale już wtedy budowla odzyskiwała swój blask. Z tego co mi wiadomo zamek jest już wykończony i w  czerwcu miał oficjalne otwarcie. Warto tam pojechać i przy okazji go obejrzęc, co nie omieszkam zrobić w  najbliższym czasie. A teraz kilak fotek z okres remontu...

 

monika
12 kwiecień 2011 12:00

Z twojego opowiadania wynika, że to malownicze miejsce . Cudne fotki.

Wycieczka na mapie

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022