Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!

Dziwnów ,Międzywodzie, Międzyzdroje

Komentarze 1
2011-04-09

Kierujemy się do miejscowości Dziwnów.Jest to jedno z nadmorskich miasteczek. Zatrzymujemy sie na parkingu przy kościele. Po drugiej stronie ulicy jest wejście na plażę, do którego kierujemy się.Idziemy prawie pustą o tej porze plażą w kierunku falochronu i wejścia morskiego do portu.Do samochodu wracamy nowopowstała promenadą, na krórej spotykamy siedzących na ławkach i grzejących się w wiosennym słoneczku turystów. Docieramy do samochodu. Po drugiej stronie spostrzegamy zacumowane przy brzegu stateczki, które ocecnie nie pływają. Rejsy odbywaja się głownie latem. W tedy w morze popłyniemy" Korsarzem", a do Kamienia Pomorskiego " Rozą Wenedą. Kierujemy sie w kierunku Międzywodzia. Aby tam dotrzeć trzeba przejechać po zwodzonym, żelaznym moście( teraz dokonujemy tego bez problemu).Podrodze trzeba bardzo uważać, często na poboczu drogi przebywaja stada dzików.Wjeżdżamy do Międzywodzia. Cisz, spokój. Gdzies tam widać tylko pracyjacych robotników, odnawiaja liczne punkty gastronomiczne.Jest tylko wiekszy ruch przy "Rzemieśniku" jest to całoroczny ośrodek wczasowy. Idziemy na plażę, ruch mały. Swobodnie spacerujemy i wdychamy jod. Wracamy do samochodu. Jedziemy dalej. Wkraczamy do Wolińskiego Parku Narodowego. Rozciąga się on po obu stronach drogi. Po drodze odwiedzamy rezerwat żubrów ( z parkingu około 1600m ). Dalej jedziemy do Międzyzdrojów. Samochód zostawiamy na parkingu przy parku Chopina. Kierujemy się w stronę Ambr Baltic. Idąc parkiem mijamy nieczynna o tej porze fontannę oraz pomnik Chopina. W chwili obecnej promenada jest w trakcie przebudowy. Docieramy do hotelu Amber Baltic. Tutaj jest słynna promenada gwiazd, oglądamy odciśnięte dłonie wielu gwiazd. Przed wejściem jest bama przy ,której stoi postać z brązu Machulskiego w ręku trzyma trąbkę. Jak dla mnie to trochę niski. Spacerując po aleii gwiazd możemy usiąść na ławeczce obok Gustawa Holubka. Obok placu zabaw idziemy w kierunku mola. Wejście na molo jest bezpłatne. Możemy podziwiać przez zamontowane lunety ( cena 2zł) morze i Swinoujście. Przy końcu mola cumują w okresie letnim stateczki , które pływaja do Niemiec ( Ahlbecku. Basin) Odwiedzając Międzyzdroje warto udać się w kierunku muzeum przyrodniczego Wolińskiego Parku Narodowego. Jest tam wiele ciekawych okazów. Po drodze wąskimi uliczkami mijamy wiele ośrodków wczasowych jeszcze nie zapełnionych. Z muzeum idziemy deptakiem wsród licznie już otwartych sklepików, restauracji do samochodu. Tak zakończyła się nasza wycieczka.

Komentarze

Zostaw swój komentarz

monika
12 kwiecień 2011 12:08

Droga Jolu !

Wspaniałą relację napisałaś o podróży nad nasze cudowne polskie morze . Aby tak dalej . Czekam na twoje kolejne relacje z pięknych wypraw. Pozdrawiam Monika B.

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021