Kazimierz Dolny
Kazimierz Dolny

Do Kazimierza Dolnego

Komentarze 3
2007-09-22

Nie trudno znaleść tu coś dla siebie. Ruiny zamku z wieżą widokową, kościół św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja. Rynek i kamienice wokół niego, zabytkowe spichlerze, a poza tym każda uliczka i każdy kamień urzekaja turystów. Z Kazimierzem zwiazanych jest kilka legend, którymi warto zainteresować najmłodszych. To świetne miejsce zarówno na leniwy, jak i aktywny wypoczynek. W okolicy można znaleść bardzo dużo ciekawych miejsc wartych odwiedzenia. Wąwozy lessowe i kamieniołomy kazimierskie, są świetnym pomysłem na dłuższy spacer. 

Komentarze

Zostaw swój komentarz

11 lipiec 2011 20:56

Kazimierz Dolny jest cudownym miejscem, uwielbiam je...

05 kwiecień 2011 20:52

Byłem w Kazimierzu,ale tylko kilka godzin,a to zdecydowanie za mało. Planuję kiedyś jeszcze tam zajrzeć.Miasto warte żeby zostac tam chociaż tydzień. Zdjęcia rewelacyjne.

05 kwiecień 2011 14:48

Droga Kasiu !

Rzeczywiście Kazimierz Dolny jest perełką wśród małych miasteczek . Cudne zdjęcia . Uchwyciłaś urok tego miasteczka.

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 37 000 polubień, a na Instagramie 2 800 Obserwujących.
Copyright 2005-2021