RIESE

Komentarze 2
2011-03-13

„Szlakiem Martyrologii”

Cel wycieczki:
Poznanie tragicznej historii więźniów pracujących przy przedsięwzięciu „Riese” w Górach Sowich”, poznanie lokalizacji podobozów pracy oraz miejsc budowy podziemnych obiektów. Znaczenie i wpływ działalności nazistowskiej na terenie Gór Sowich. Wykonanie dokumentacji fotograficznej. Zdobycie punktów do odznaki Korona Gór Sowich i Kamiennych.

Trasa wycieczki:
Głuszyca Górna – Zimna Woda - Kompleks Soboń – Włodarz – Kompleks Włodarz –Kompleks Osówka – Kolce – Głuszyca Górna.

Opis:
Głuszyca Górna – poznanie lokalizacji obozów pracy, oraz zapoznanie się ze specyfiką, ich stanem liczbowym i narodowościowym.
Zimna Woda - poznanie lokalizacji obozów pracy, oraz zapoznanie się ze specyfiką, ich stanem liczbowym i narodowościowym.
Kompleks Soboń - poznanie lokalizacji obozów pracy, oraz zapoznanie się ze specyfiką, ich stanem liczbowym i narodowościowym. Poznanie lokalizacji i przeznaczenia obiektów podziemnych i budowli naziemnych.
Włodarz – zdobycie szczytu zapoznanie się z budową geologiczną masywu Włodarza.
Kompleks Włodarz - poznanie lokalizacji obozów pracy, oraz zapoznanie się ze specyfiką, ich stanem liczbowym i narodowościowym. Poznanie lokalizacji i przeznaczenia obiektów podziemnych i budowli naziemnych. Zwiedzanie podziemi.
Kompleks Osówka - poznanie lokalizacji obozów pracy, oraz zapoznanie się ze specyfiką, ich stanem liczbowym i narodowościowym. Poznanie lokalizacji i przeznaczenia obiektów podziemnych i budowli naziemnych. Prezentacja multimedialna. Ognisko podsumowujące.
Kolce - poznanie lokalizacji obozów pracy, oraz zapoznanie się ze specyfiką, ich stanem liczbowym i narodowościowym. Powstanie i funkcjonowanie szpitala dl a więźniów.

Komentarze

Zostaw swój komentarz

mokunka
07 sierpień 2011 20:59

Otóż to , jakby niedokończone...choc ciekawe (zgadzam sie z przedmówca).

Adam Prończuk
15 marzec 2011 06:16

Zapowiada się interesująco. Jakby niedokończone i brakuje zdjęć.

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022