Barwałd - Architektura Drewniana , monika
Barwałd - Architektura Drewniana , monika

Barwałd - Architektura Drewniana

Komentarze 1
2011-03-11

" Do nieba patrzysz w górę , a nie spojrzysz w siebie

Nie znajdzie Boga kto go szuka tylko w Niebie ... " Adam Mickiewicz

, monika
, monika

Pewnej pięknej soboty wybrałam się na wycieczkę. Mój wybór padł na Barwałd Dolny . Leży on na trasie Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska . Zatrzymuję się na pobliskim parkingu . Idę podziwiać cudo architektury drewnianej . Ta malutka świątynia została ufundowana przez Jana Bibersteina - Starowiejskiego . Niestety świątynia jest zamknięta , tylko przez oszklone drzwi zobaczyłam wśrodku wspaniałe barokowe wyposażenie. Stamtąd też widziałam ołtarz główny którego zwieńczeniem jest obraz przedstawiający św. Erazma . Zaś na belce tęczowej wisi unikatowy gotycki krucyfiks . Gdy sięgniemy w głąb historii to okaże się , że w miejscu obecnego drewnianego kościółka istniał starszy datowany na rok 1326 .

Obecna świątynia jest hołdem za ocalenie od zarazy .

, monika
, monika
, monika

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Łucja
22 maj 2011 14:42

Witaj Moniko, kościółek położony jest na Szlaku Architektury Drewnianej, można go zobaczyć wewnątrz :  w piatek, sobotę i niedzielę, od maja do końca września, w określonych godzinach ( informację można znaleść w internecie) Warto.

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022