kłebiasty rydwan nad Czechowicami
kłebiasty rydwan nad Czechowicami

Obrzeżami Czechowic

Komentarze 5
2011-03-06

Żonka mnie się rozchorowała i z gór nici, a tu jeszcze wietrznie, chłodno, nieprzyjemnie. Po południu słońce wygląda częściej i więcej błękitu. Biorę aparat, statyw i w drogę poćwiczyć strzałki. Odwiedzam Sokoły, zaporę , dreptam wdłuż Wisełki. W powrotnej drodze trafiam prawdopodobnie na bezmyślne wypalanie traw na wałach w Zabrzegu (właściwie Goczałkowicach Zdroju - po drugiej stronie Wisły) , które przechodzi w pożar krzewów i zarośli. Bez komentarza...wczoraj zgubiłem część ze statywu a dzisiaj udało się znaleźć . przy okazji złapałem parę oznak wiosny.

pożar wałów
pożar wałów

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Anna Siemomysła
26 kwiecień 2011 00:12

Ależ mnie znów zachwyciłeś!

Za każdym razem piękniejsze mi się zdają Twoje zdjęcia! Chwilę mnie nie było - wakacje wiosenne a potem trudny powrót do rzeczywistości i widzę, że mam sporo zaległości. Nic to - będę nadrabiać!

monika
07 marzec 2011 13:22
Stasiu !
Zgadzam się z tobą , że wypalanie traw powinno być surowiej karane .
A co do zdjęć Adama jak zwykle piękne .

06 marzec 2011 20:29
Ja bardzo lubię jak się ludzie cieszą, więc przynajmniej w Twoim przypadku to się spełnia.
Dziś też się śmieję, ale wczoraj tam na miejscu do śmiechu mi nie było zwłaszcza jak urywały się ostoje posuwania do przodu czyli korzonki, gałązki i borowinki.

Co do wypalania, powinny być bardzo wysokie kary, takie żeby ktoś to porządnie odczuł jako stratę. Bo do ludzi jak wiesz najlepiej przemawiać przez pieniądze.
Adam Prończuk
06 marzec 2011 20:16
Takie piękne trawy w dolinie Wisły, ostoja ptaków itd. Za ja...gości.

Dzięki Staś.

Nie gniewaj się, ale jak patrzę na Ciebie na czworaka to się uśmiecham.

06 marzec 2011 20:12
Ach, to bezsensowne wypalanie traw, choć na Twoich zdjęciach to dodaje smaczku, ale w rzeczywistości naturze bardzo szkodzi.
Całość jak zawsze pełna poezja i powtarzam to do znudzenia.

Zwiedzone atrakcje

Czechowice-Dz

Ligota

Zabrzeg

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021