2
2

Złotów

Komentarze 1
2011-02-25

 Złotów na „starej widokówce”

4
4

  Witajcie wszyscy podróżnicy.

Dziś Wam przedstawię bardzo krótką wycieczkę po Złotowie. Tak w zasadzie to tylko spacer w koło Placu Paderewskiego w Złotowie (fot. 15). Wycieczka trwała ok. 1 godziny. 

8
8

Dojazd do Złotowa

 

9
9

Wyjechaliśmy ok. godz. 9:00 z Nakła dzień piękny słoneczny ale mroźny było około -10 st C. Trasa prosta przez Wyżysk na miejsce dotarliśmy po godzinie 10:00.

 

Spacer

 

13
13

Żona poszła na spotkanie, ja poszedłem w miasto. Zacząłem od obejścia Placu Paderewskiego. Miasto zachwyca dużą liczbą starych budynków, o ciekawej architekturze (fot. 13 chyba dawna poczta). Najbardziej w oczy rzucają się budynki budowane w technice muru pruskiego (fot, 8-11). Można też spotkać połączenia nowoczesnego stylu ze starym zabytkiem (fot 3-5).

 

14
14

Ciasno

 

Większość uliczek, którymi spacerowałem jest bardzo wąska (fot7, 14) nadaje to im niepowtarzalnego charakteru i uroku. Widać też, że czas ich nie oszczędzał, na każdym kroku widać brakujące budynki, dostawiane do starych „nowe”. Budowane w czasach gdy o architekturze miasta decydowali „Sekretarze”.  

 

18
18

Odnowione miasto

 

1
1

Obecnie sytuacja się zmieniła większość fasad jest odnowiona (fot. 15) jednak gdy zajrzy się głębiej już tak różowo nie wygląda, nadal sporo kamienic wymaga remontów. Ulice są wyremontowane, są też drogi dla rowerów choć spod śniegu to nie bardzo było je widać. Tak oto zakończyłem króciutki jak dla mnie spacer po Złotowie ale żona skończyła spotkanie i czas wracać do domu.

 

Powrót

 

W drodze powrotnej obrałem kurs mało uczęszczaną trasą jednak trasa okazała się tak słabo oznakowana, że zabłądziliśmy i wylądowaliśmy na końcu świata, po prostu droga nam się skończyła. Po szybkim rozeznaniu na mapie wróciliśmy na trasę bardziej znana i uczęszczaną. Tak oto szczęśliwie po raz kolejny dotarliśmy do domu

 

Pozdrawiam wszystkich i do zobaczenia gdzieś na szlaku.

Komentarze

Zostaw swój komentarz

17 lipiec 2011 10:24

Fajnie i ciekawie opisane,pozdrawiam🙂

Zwiedzone atrakcje

Muzeum Ziemi Złotowskiej

Muzeum Ziemi Złotowskiej

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021