, Adam Prończuk
, Adam Prończuk

Po Małym.

Komentarze 7
2011-02-13

Żadna wyprawa, czy nowe ciekawe miejsce, za to bezcenne kilka chwil w Beskidzie Małym spędzone w rodzinnym gronie. Szlaki bez błotka, nieco zmrożone, słońce i trochę mgiełek ograniczających widoczki. Niestety znowu śmieci na szlaku i przy tamie w Porąbce.

, Adam Prończuk
, Adam Prończuk
, Adam Prończuk
, Adam Prończuk
, Adam Prończuk
, Adam Prończuk
, Adam Prończuk
, Adam Prończuk
, Adam Prończuk
, Adam Prończuk
, Adam Prończuk
, Adam Prończuk
, Adam Prończuk
Po Małym., Adam Prończuk
, Adam Prończuk

Komentarze

Zostaw swój komentarz


14 luty 2011 23:08
Adaś, Ty mnie nie zdenerwowałeś. Budynek ładnych parę lat temu wykupił zakon jako miejsce spotkań rekolekcyjnych i to jest główny cel. Turyści są dodatkiem, mimo to bardzo, ale to bardzo lubię to miejsce. Może kiedyś zmieni się na lepsze.
Adam Prończuk
14 luty 2011 19:55
Nie chciałem Cię Staś zdenerwować. Można powiedzieć, że to prywatna własność i pełna wolność działania. Z drugiej strony w takich warunkach na turystach nie da się zarobić za wiele. Budynek należy chyba do fundacji, a te tez nie mają lekko (może poza TVN🙂.
Najbardziej mi żal z dawnych schronisk - noclegów na podłodze i wrzątku za darmo🙂

14 luty 2011 18:56
Adasiu, czasem trzeba ponarzekać, bo to wbrew pozorom czasem przynosi skutki. Są ludzie, którzy czytają i bywa tak, że "doniosą gdzie trzeba" i sytuacja się poprawi.
W tym jednak przypadku (Hrobacza Łąka) to raczej nie grozi, bo gospodarz obiektu (schroniska) wcale nim nie jest zainteresowany. Dali tam człowieka do pilnowania, który w zależności od grubości portfela liczy należności.
Za widokówkę w ubiegłym roku zażyczył sobie 8 zł. Kiedy go wyśmiałem, to z rozbrajającą szczerością powiedział, że przecież mam gruby portfel. Kiedy mu pokazałem, że na tą grubość składają się potrzebne dokumenty (dowód, inne karty) to opuścił cenę do 1,50 zł. Przykre tylko to, że obiekt podlega zakonowi, ale jakiemu to już nie piszę bo to byłaby reklama, choć w tym przypadku negatywna.
I właśnie ten obiekt służy jako dom spotkań rekolekcyjnych i nikomu nie zależy na tym, żeby dbać o otoczenie. Chodzi o kasę. Przewiduję więc, że niedługo i płotu nie będzie.
Może trzeba będzie namówić kogoś z Kurii na wizytę, to wtedy wszystko się zmieni.
To co piszę nie jest złośliwe, tylko przedstawiam realia.
Pozdrawiam, Staś.
Adam Prończuk
14 luty 2011 17:31
dziękuję. Trasa była łatwiutka a towarzytwo miłe, kondycja nie była potrzebna🙂.
monika
14 luty 2011 16:28
Adamie !
Jak zwykle wspaniałe zdjęcia z gór . Tylko pozazdrościć kondycji.
Adam Prończuk
14 luty 2011 10:29
My też lubimy. Ponarzekam odrobinę. Otoczenie schroniska troszkę zaniedbane - płotek się wali, ogólny nieład, z platformy widokowej za rok nic nie będzie widać przez rosnące świerki. Wiosną będzie lepiej.
Pozdrowienia

14 luty 2011 09:29
Dobrze, że pokazałeś Hrobaczą Łąkę, bo lubię to miejsce. Ostatni raz byłem tam rok temu, ale wtedy krajobraz był zgodnie z porą roku zimowy, tylko na dole czyli w Porąbce z jednej strony i w Kozach z drugiej już było trochę wiosno-jesieni.
Pozdrawiam.

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021