, Jarek
, Jarek

Mniszki

Komentarze 2
2011-02-10

Idealny pomysł na wycieczkę rowerową. Zaczynamy z Międzychodu i jedziemy lasem w stronę Kolna. Stamtąd kierujemy się do Kamionny (do wyboru dwie trasy). Można również jechać przez Prusimy i podróżować zgodnie ze szlakiem Powstań, jednak sporą część wówczas trzebaby pokonywać drogą asfaltową, a w tym wypadku nie o to nam chodzi.
Z Kamionnej jedziemy Doliną Kamionki podziwiając niezywkłą panoramę polodowcową. Stąd już bezpośrednio kierujemy się do Mniszek. Czeka tam na nas Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej. 
Jest to o tyle ciekawe miejsce, że możemy tam wziąć udział w warsztatach ginących już zawodów. Tak więc zobaczyliśmy warsztat kowlaski, bednarsko-stolarski, szewsko-rymarski, wikliniarski, i garncarski.
Cała trasa w obie strony w zależności od wybranej drogi to ok.35 km

, Jarek
, Jarek
, Jarek
Mniszki, Jarek

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Jarek
11 luty 2011 16:43
Dokładnie tak, Wielkopolska. W kierunku Gorzowa
Adam Prończuk
11 luty 2011 15:52
Czy to Wielkopolska? Obrzeża Puszczy Noteckiej? Znam Sieraków Wlk.

Zwiedzone atrakcje

Kolno

Kamionna

Mniszki

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022