Dolina Kościeliska, Jarek
Dolina Kościeliska, Jarek

Dolina Kościeliska

Komentarze 2
2011-02-09

Wycieczkę zaczynamy od Drogi pod reglami, gdzie spokojnie dojedziemy jednym z wielu autobusów PKSu czy prywatnych busów.

Trasa jest bardzo łatwa i przyjemna, dlatego też często jest wybierana przez duże, zorganizowane grupy turystów, co momentami może denerwować.

Dolina Kościeliska, Jarek
Dolina Kościeliska, Jarek

Wędrując tą doliną mamy możliwość zwiedzania jaskini.
Jaskinia Mroźna-udostępnionego przejścia jest ok.450m, czas zwiedzania ok.40 min, zwiedzania z przewodnikiem
Jaskinia Mylna-zwiedzanie indywidulane, konieczna latarka, występują niewielkie trudnosci, długość przejścia ok.300m, czas ok. 1 godziny
Jaskinia Raptawicka-jest to wielka pieczara, na dno której prowadzi drabinka, boczne korytarze kończą sie ciasnymi szczelinami i nie są przechodnie
Smocza Jama-jaskinia przelotowa, długość przejścia to ok.40m, wskazane jest posiadanie latarki

Na końcu Doliny Kościeliskiej jest Schronisko na Hali Ornak. Stąd rozpościera się piękny widok m.in. na Ornak, Błyszcz czy Bystrą.
Ornak może być oczywiście tylko przystankiem na dalszej trasie, jednak ja polecam Kościeliską na spacer pierwszego dnia po długiej podróży. W czasie spokojnej wędrówki cały czas towarzyszy nam niewielki potok i przepiękne widoki.
Przejście tej trasy w obie strony(nie uwzględniając jaskiń) to w sumie ok. 3 godziny.

Dolina Kościeliska, Jarek
Dolina Kościeliska, Jarek
Dolina Kościeliska, Jarek
Jeden z wielu górali chętnych do podwózki \
Hala Ornak, Jarek
Hala Ornak (1100 m n.p.m.), Jarek
Dolina Kościeliska, Jarek
Dolina Kościeliska, Jarek

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Jarek
10 luty 2011 17:44
Dziękuje, bardzo mi przyjemnie, zwłaszcza, że jestem nowy na tym portalu i nie do końca jestem zorientowany czego tak naprawdę oczekują po opisach pozostali użytkownicy
monika
10 luty 2011 11:01
Ciekawy opis jaskiń znajdujących się w Tatrach . Wspaniałe zdjęcia . Oddałeś piękno polskiej przyrody.

Zwiedzone atrakcje

Kiry

Dolina Kościeliska

Hala Ornak

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022