Nocny spacer ulicami Krakowa

Komentarze 4
2010-12-20

Często zdarza się turyście, że musi zwiedzić jakieś miejsce w kilka godzin, na obejrzenie którego moim zdaniem warto przeznaczyć co najmniej tydzień. Albo w trzy dni chce zwiedzić miasto, którego bliższe poznanie wymaga o wiele większego czasu. Turysta zdaje się wtedy na wskazówki przypadkowych doradców lub pośpiesznie wertuje przewodnik. Odwiedzający próbuje wtedy "zatrzymać czas", fotografując lub filmując, i biega jak najszybciej może, żeby uchwycić to, co najważniejsze, choćby z daleka - ale wszystko. Takie zwiedzanie pozostawia wspomnienie zmęczenia i uczucie niedosytu. Ten sposób zwiedzania preferuje bardzo duża liczba turystów. Ja natomiast jeśli mam taką możliwość to lubię często wracać w miejsca ciekawe, w miejsca które mnie w jakiś sposób urzekły swym niezwykłym pięknem lub cudownym klimatem. Tak też dzieje się z miastem Kraków, do którego zawsze uwielbiam powracać 🙂 Tym razem chciałbym przedstawić nocny spacer po tym urzekającym mieście w blasku księżyca, w świetle miejskich latarni i świątecznych neonów, udawadniając że nie koniecznie do udanej wycieczki potrzebna jest dobra pogoda i palące słońce.Komentarze

Zostaw swój komentarz

Łucja
27 grudzień 2010 18:31
Witaj Darku!
Twoje cudowne zdjęcia przedstawiające Kraków nocą, niemal zmobilizowały mnie, aby pojechać...i przeżyć magiczną, cudowną, zimową noc, właśnie w Krakowie.
Jadę jutro...
Pozdrawiam Łucja
Arkadiusz Musielak
23 grudzień 2010 20:48
Fajny i trafiony pomysł. Masz rację że udaną wycieczkę i zabawę wcale nie musi być słoneczna pogoda. Bardzo ciekawe zdjęcia - wprost zachęcają do wieczornego spacerku. Pozdrawiam.
monika
23 grudzień 2010 07:46
Nigdy nie spacerowałam po Krakowie nocą . Musi być piękny . Byłam w Krakowie kilka razy , ale nigdy nocą. Cudowne fotki Krakowa nocą - super .
Adam Prończuk
22 grudzień 2010 15:14
Kraków nocą - 3xtak. Pozdrawiam serdecznie.

Wycieczka na mapie

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021