, Darek
, Darek

Pałac Paulinum

Komentarze 1
2010-12-14

Pałac Paulinum jest chyba jednym z najpiękniej położonych założeń pałacowych w Kotlinie Jeleniogórskiej, a został on wzniesiony w XIX w. nieomal na szczycie Góry Krzyżowej, skąd roztacza się w jedna stronę rozległy widok na położoną poniżej Jelenią Górę, w drugą natomiast na zamykające horyzont Karkonosze. Dodatkowym walorem obiektu, niezależnie od jego dziewiętnastowiecznej architektury, jest piękny park, który na powierzchni około piętnastu hektarów założył pierwszy właściciel Pałacu, Richard von Kramst, przemysłowiec jeden z największych jeleniogórskich producentów płótna. Neorenesansowa rezydencja myśliwska, kusi dziś swych gości wykwintną restauracją, salami konferencyjnymi, stylowymi pokojami i historycznymi apartamentami. Trzeba wiedzieć, że projekt architektoniczny tego obiektu zakładał upodobnienie obiektu do kompleksów zamkowo-pałacowych z Saksonii, co znalazło odbicie w zastosowaniu wielu charakterystycznych dla tamtego rejonu detali konstrukcyjnych i wykończeniowych. Pałac współcześnie, po gruntownej rekonstrukcji, nie stracił nic z dawnego stylu i klasy. Do niedawna Pałac Paulinum jako obiekt wojskowy był niedostępny dla zwiedzających, a odbywające się tutaj imprezy były zaadresowane wyłącznie do ludzi w mundurach i ich rodzin. Obecnie pałac otwarty jest dla wszystkich turystów, którzy odwiedzając pałacową restaurację i barek, mogą dobrze zjeść, posłuchać koncertu lub obejrzeć popis żonglerki w wykonaniu miejscowego barmana.

Paulinum, Darek
Paulinum, Darek
, Darek
, Darek
, Darek
, Darek
, Darek
, Darek
Pałac Paulinum , Darek
, Darek
, Darek
, Darek
, Darek
Pałac Paulinum, Darek
, Darek
, Darek
, Darek
, Darek
Pałac Paulinum, Darek
, Darek
, Darek
Pałac Paulinum, Darek
, Darek
, Darek
, Darek
, Darek
Jelenia Góra, Darek

Komentarze

Zostaw swój komentarz

monika
15 grudzień 2010 07:49
Cudowny artykuł czyta się go z zapartym tchem . Piękne zdjęcia tego unikatowego miejsca.

Wycieczka na mapie

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022