, Adam Prończuk
, Adam Prończuk

Z wizytą u Braci Górniczej

Komentarze 1
2010-11-28

Dużo się dziś działo. Rano Katowice, szybkie spotkanie, zajęcia i w drogę na Głogów.

Poszła Karolnka do Gogolina - wielokrotnie jadąc na Wrocław lub na zot , nuciłem sobie, ale nie starczało czasu na odwiedzenie tej sympatycznej miejscowości. Czysto, schludnie, w oknach ozdoby, elewacje budynków, wiaty przystanków w gronach niebieskich kwiatów (niezapominjek?). Jest pływalnia, stadion, hala sportowa, blisko do lasu, żadnych bloków, wielkiej płyty, żyć nie umierać. Pytam przechodzące osoby o Karliczka i Karolinkę , kierują mnie na skromny ryneczek koło dworca PKP. Znalazłem - socrealistyczny pomnik słynnej pary z 1967, przywodzi wspomnienia czołówki radzieckich filmów z lat 70. Przed nim piękna, wielka, ręcznie malowana filiżanka (z porcelany gogolińskiej?). Nieopodal urząd gminy, biblioteka, ośrodek zdrowia oraz straże i policja w jednym. Zagaduję przechodnia o grób Karolinki - jest ponoć w Kamieniu Śląskim, ale trudno go znaleźć, usłyszałem. Swego czasu w telewizji wyemitowano dokument o prawdziwej historii pary z piosenki. Zdradzę Wam jedynie , że Pan Karliczek miał na imię Fryderyk i był żonaty. Zainteresowanych odsyłam do poszukiwań - "Prawdziwa historia Karolinki i Karliczka"

, Adam Prończuk
, Adam Prończuk

W Głogowie melduję się o 14.30. Mam czas na krótki spacer po mieście. O 16.00, Hala Chrobrego, pełna szacownych Gwarków , Starych Strzech , Kopaczy wszelkiej maści śpiewa hymn : Niech żyje nam górniczy stan, górniczy stan niech żyje nam...

Z wizytą u Braci Górniczej, Adam Prończuk
, Adam Prończuk
, Adam Prończuk
, Adam Prończuk
, Adam Prończuk
, Adam Prończuk
, Adam Prończuk
, Adam Prończuk
, Adam Prończuk
, Adam Prończuk
, Adam Prończuk

Komentarze

Zostaw swój komentarz

monika
28 marzec 2011 19:18

Adamie !

Przyjemnie się czyta twoje relacje z kolejnych wypraw.

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Gogolin

Gogolin

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022