, monika
, monika

Mirów

Komentarze 2
2010-11-10

Zamek Mirów nieodłącznie wiąże się z Bobolicami . Wracam po latach na Jurę by zobaczyć jakie zmiany zaszły w obydwu zamkach.Jestem miło zaskoczona co do Bobolic. Mam cichą nadzieję, że Mirów takjak Bobolice odzyska swój dawny blask. Wzniesiony na miejscu drewnianego grodu w czasach Kazimierza Wielkiego. Przyjmuje się ,że to on był fundatorem zamku. Jednak wszystko wskazuje,że to ród Lisów był jego budowniczym. Ród ten był panem na zamku w Koziegłowach. Mirów, to tak naprawdę warowny zespół obronny o nazwie Mirownik , pełnił rolę strażnicy przed najazdem braci Czechów. Tak naprawdę pierwsze zapiski o Mirowie pochodzą z 1405 r, a mówią one , że właścicielem dóbr mirowskich był burgrabia Sasin. Dobra te wcześniej były lennem Władysława Opolskiego, który stracił je w 1396r . Przeszły one w ręce Krystyny z Koziegłowów. Od tego momentu przechodził on z rąk do rąk . Jego właścicielem byli nawet Myszkowscy. Te dwa zamki są ze sobą nieodłącznie powiązane z jednego do drugiego można przejść wijącą się u pondóża zamku scieżką . Patrzę na Mirów i oczyma wyobraźni ruszam na jego zwiedzanie. Chodzę po komnatach , czy odwiedzam zamkową kaplicę. Jednak to tylko moja wyobraźnia . Będąc w Mirowie , trzeba także zobaczyć Bobolice . Zmieniające się Bobolice. Zamek z dnia na dzień pięknieje. Mam tylko cichą nadzieję,że tak samo kiedyś będzie piękniał Mirów . Okolica wokół niego jest równie piękna jak kiedyś. Jestem szczęśliwa , ze zobaczyłam jeszcze raz Mirów i Bobolice.

, monika
, monika
, monika
, monika
, monika
, monika
, monika
, monika
, monika
, monika
, monika
, monika
, monika
, monika
Mirów, monika

Komentarze

Zostaw swój komentarz

monika
11 listopad 2010 08:52
Dzięki ,że ci się podoba
Arkadiusz Musielak
10 listopad 2010 18:41
Jak zawsze opis i zdjęcia bardzo mi się podobają.

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022