, magdalena skwara-denkiewicz
, magdalena skwara-denkiewicz

Zakopane

Komentarze 0
2010-11-02

Wieczorem wsiadłam do pks-u i z samego rana byłam już w Zakopanem.Rano poszłam do Domu Turysty PTTK gdzie miałam zarezerowany nocleg.Zostawiłąm tam bagaż który w wędrówce specjalnie nie był mi potrzebny.I poszłam na szlak.

Dojechałam busikiem do Doliny Kościeliskiej i tam powolutku nie spiesząc się i podziwiając widoki poszłam na szlak.Ludzi nie było zbyt wielu.Więc spokojnie doszłam do Sterczyńkiego Stawu gdzie całkowicie sama siedziałam i podziwiałam przepiękny widok.Staw był jeszcze zamarźnięty choć to był już kwiecień,góry wokół ośnieżone i ta niesamowita cisza.Śpiewały tylko ptaki i nic poza tym nie było słychać.Mogłabym tak siedzieć cały dzień ale kiedy słońce zaszło za chmury niestety zrobiło się dosyć chłodno.Poszłąm więc do Schroniska w Dolinie Kościeliskiej gdzie zjadłam obiad.Wracając wstąpiłam do Wąwozu Kraków ,który była zasypany śniegiem.Póżnym popołudniem wróciłam na kwaterę.

, magdalena skwara-denkiewicz
, magdalena skwara-denkiewicz

Następnego dnia wyruszyłam na szlak na Kalatówki i na Kondratową.W taką pogodę nie chciałam ryzykować wchodzenia gdzieś wyżej i dobrze zrobiłam ,bo kiedy doszłam do Kondratowej rozpętała się śnieźyca i prawie nic nie było widać.W Schronisku posiedziałam ,zjadłam zupkę borowikową,wypiłam herbatkę i tam dowiedziałam się o katastrofie prezydenckiego samolotu w Smoleńsku.Wszyscy i w schronisku i na szlaku byli wstrząśnięci.

Wracając z Kondratowej wstąpiłam na Kalatówki bo bardzo zmarzłam.Wypiłam herbatkę i zaczełam schodzić do Zakopanego.Ludzi było na tyle mało że dwa ptaki gile siedziały na kamieniach i dały się zfotografować.Po powrocie na kwaterę obejrzałam wiadomości i poszłam spać.

, magdalena skwara-denkiewicz
, magdalena skwara-denkiewicz

Następniego dnia nie miałam zbyt wiele czasu więc zwiedziłam Zakopane starannie omijając Krupówki.Po zrobieniu zakupów niestety już musiałam iść do pociągu i wracać do Warszawy.Wycieczka była bardzo udana chociaż w nieprzyjemnych okolicznościach.

, magdalena skwara-denkiewicz
Zakopane, magdalena skwara-denkiewicz
, magdalena skwara-denkiewicz
, magdalena skwara-denkiewicz
, magdalena skwara-denkiewicz

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022